| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek wtórny > Czy kupując mieszkanie na rynku wtórnym, łatwiej dostać kredyt?

Czy kupując mieszkanie na rynku wtórnym, łatwiej dostać kredyt?

Proces przyznawania kredytu na nieruchomość znalezioną na rynku wtórnym jest inny niż w przypadku mieszkania od dewelopera. Na lokum z „drugiej ręki” możemy szybciej dostać kredyt. Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym

Z pewnością z kredytem na nieruchomość z rynku wtórnego wiąże się dużo mniej czynności, które musi wykonać bank. My sami wnioskując o taki kredyt nie musimy też wykazywać wielu dokumentów potrzebnych przy nieruchomości na rynku pierwotnym. Istnieją jednak procedury, które musimy przejść, aby kupić nasze wymarzone mieszkanie.
- wycena mieszkania przez rzeczoznawcę. W przypadku nieruchomości odkupowanej od właściciela, bank może wysłać rzeczoznawcę, który określi ile warte jest mieszkanie,
-po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego suma w całości trafi na nasze konto.

Jakie są procedury przy staraniach o kredyt na mieszkanie od dewelopera?

Dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie z „pierwszej ręki” jest trudniej. Wiąże się to z przedstawieniem w banku dodatkowych dokumentów. Często musimy wykazać umowę przedwstępną, w której powinny znaleźć się dokładnie opisane warunki współpracy z deweloperem. Bank w ramach zabezpieczenia może zażądać aby agencja deweloperska przedstawiła swoje uprawnienia do budowy. Kredyt tego typu wypłacany jest w ratach. Nie dostaniemy od razu całej kwoty na konto, tak jak to jest w przypadku nieruchomości na rynku wtórnym. Co więcej, być może będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty jeśli bank zorganizuje kontrolę dewelopera na miejscu budowy.

Na co w ramach wykończenia lub remontu mieszkania można wykorzystać kredyt?

Z reguły bank ma świadomość, że musimy mieszkanie zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym remontować czy wykończyć. Wobec tego może udzielić pożyczki na takie cele. Nie możemy jednak z kredytu pokryć kosztów zakupu np. mebli lub telewizora.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym?
Co warto wiedzieć starając się o kredyt na kupno mieszkania na rynku wtórnym?

Wersja PREMIUM Kodeks Pracy 2016169.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Godlewska

Prawnik, aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »