| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Projekt Nova Królikarnia sprzedany

Projekt Nova Królikarnia sprzedany

Ronson Europe sprzedał ITR 2012 projekt Nova Królikarnia za łączną kwotę 175,1 mln zł. W wyniku transakcji otrzyma 34,3 mln zł w gotówce i równowartość 140,9 mln zł we własnych akcjach. Dzięki temu spółka zwiększy wynik za IV kw. 2016 r. - zrealizuje ok. 55 mln zł zysku przed opodatkowaniem.

"Cena sprzedaży jest rozliczona w gotówce (w kwocie 34.265.429 zł) oraz poprzez nabycie przez spółkę 108.349.187 akcji spółki posiadanych przez ITR 2012, stanowiących 39,78 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (za cenę 1,3 zł za jedną akcję oraz łączną cenę 140.853.943,10 zł)" - napisano w raporcie.

Część ceny sprzedaży projektu, która jest płatna w gotówce, została uregulowana (24,4 mln zł). Pozostała kwota, 9,9 mln zł, zostanie zapłacona przez ITR 2012 w ciągu pięciu dni roboczych po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Ronsona, na którym zostanie przyjęta uchwała w sprawie dywidendy za 2016 rok lub 1 czerwca 2017 r., zależnie od tego, który z terminów wystąpi wcześniej.

"Sprzedaż projektu Nova Królikarnia powiększy zyski spółki za IV kwartał 2016 r. Zarząd szacuje, że w wyniku rozliczenia transakcji Ronson zrealizuje około 55 mln zł zysku przed opodatkowaniem (ostateczna wielkość zysku zostanie zaprezentowania w sprawozdaniu za 2016 r., po rozliczeniu wszystkich kosztów związanych z transakcją)" - poinformował Ronson.

Zobacz serwis: Dom i prawo

Zgodnie z umową, spółka po zamknięciu transakcji nadal zarządza projektem Nova Królikarnia na zasadach komercyjnych.

"Ponadto spółka zawarła z Global City Holdings B.V. (podmiot dominujący ITR 2012) umowę, na mocy której otrzymała opcję współinwestowania w potencjalne mieszkaniowe projekty deweloperskie realizowane przez Global City Holdings B.V. w Polsce inne niż projekt Nova Królikarnia" - napisano w komunikacie.

W listopadzie tego roku Ronson informował, że odkupi w celu umorzenia 108,3 mln akcji własnych posiadanych przez ITR 2012, dających 39,78 proc. na WZ, za łączną cenę 140,9 mln zł. W zamian deweloper sprzeda ITR 2012 projekt Nova Królikarnia. Deweloper podawał wówczas, że sprzedaż projektu będzie wiązała się z jednoczesną dopłatą, jaką otrzyma spółka w gotówce.

W efekcie udział wiodącego akcjonariusza branżowego, Luzon Group, wzrośnie z dotychczasowych niespełna 40 proc. do ok. 66 proc. Łączne udziały wszystkich akcjonariuszy mniejszościowych wzrosną natomiast do blisko 34 proc. wobec ok. 20 proc. przed transakcją.

Nova Królikarnia jest zlokalizowana przy ul. Jaśminowej w Warszawie. I etap projektu obejmuje do 98 mieszkań i 8 lokali handlowo-usługowych o łącznej powierzchni 10,6 tys. m kw. Budowa Novej Królikarni rozpoczęła się w czerwcu 2016 r., ukończenie I etapu jest planowane na IV kwartał 2017 r., zakończenie całego projektu powinno nastąpić w 2022 r.

Źródło: PAP

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Projekt Nova Królikarnia sprzedany /fot. Fotolia
Projekt Nova Królikarnia sprzedany /fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK