| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Marvipol oddzieli motoryzację od działalności deweloperskiej

Marvipol oddzieli motoryzację od działalności deweloperskiej

Marvipol przedstawił politykę dywidendową do 2020 r. Zgodnie z planami Marvipol podzieli się na dwa podmioty: segment motoryzacyjny oraz deweloperski.

Po podziale Marvipolu na dwa podmioty segment motoryzacyjny będzie wypłacał docelowo 80 proc. skonsolidowanego zysku netto, a segment deweloperski wypłaci dywidendę począwszy od zysku za '18 - podał Marvipol w komunikacie.

Formalnie podział Marvipolu ma nastąpić w połowie 2017 roku. Oba podmioty mają być notowane na warszawskiej giełdzie.

Po podziale segment motoryzacyjny będzie wypłacał w formie dywidendy docelowo 80 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, oczyszczonego z wpływu pozytywnych zdarzeń jednorazowych.

Za rok 2016 zarząd segmentu motoryzacyjnego Marvipolu chce przeznaczyć na dywidendę 40 proc. zysku. W kolejnych latach procent przeznaczany na dywidendę ma rosnąć po 10 proc., aż do osiągnięcia docelowego poziomu 80 proc. za rok 2020.

W segmencie deweloperskskim celem strategicznym jest podniesienie wolumenu sprzedaży mieszkań, przy jednoczesnym kontynuowaniu działalności w obszarze logistyczno-magazynowym.

"W ocenie zarządu dopiero realizacja w/w celów umożliwi dyskusję nad wypłatą dywidendy z zysku segmentu deweloperskiego, a więc nie wcześniej niż w oparciu o wyniki za 2018 rok" - napisano w komunikacie Marvipolu.

Źródło: PAP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK