| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Wpływ deregulacji na rynek wtórny nieruchomości

Wpływ deregulacji na rynek wtórny nieruchomości

Większość osób znająca realia rynku nieruchomości przed wprowadzeniem ustawy głośno przeciwko niej protestowała udowadniając, że zmiany te przyniosą bardzo negatywne skutki. Główny argument to znaczące obniżenie jakości świadczonych usług. Wskazywali przy tym, że odpowiedzialni będą za to wyłącznie „nowi pośrednicy” bez licencji.

Kiedy polepszy się jakość usług na rynku nieruchomości?

Obecnie możemy zaobserwować coraz większe niezadowolenie klientów z jakości oferowanych usług przez biura nieruchomości i pośredników. Coraz silniejszy jest też trend bezpośredniej sprzedaży oraz zakupu głównie mieszkań i domów. Jeżeli tendencje te się utrzymają – a wszystko na to wskazuje – to za parę lat część podmiotów zrozumie, że tylko na zaufaniu można budować trwały sukces firmy. Dopiero od tego momentu coraz lepiej będą funkcjonować na rynku agencje i pośrednicy, dbający o jakość swoich usług.

Z każdym rokiem rośną wymagania klientów agencji nieruchomości – stają się coraz bardziej konkretne. Z różnych względów kurczy się też rynek obsługiwany przez pośredników, dlatego aby istnieć muszą się dostosować do stawianych im wymagań i nowych warunków. Oczywiście zawsze istnieje alternatywa, że powtórzy się już znany schemat przejęcia kolejnego rynku przez zagraniczną firmę. Miejmy nadzieję, że organizacje mające największy wpływ na krajowy rynek nieruchomości w końcu się opamiętają i zaczną pracować nad poprawą jakości usług. Dalsze obserwowanie skutków deregulacji i czekanie aż rynek sam rozwiąże narastające problemy spowoduje tylko ich zaostrzenie i znacznie utrudni w przyszłości odzyskanie zaufania klientów.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »