| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Aktakcyjne lokalizacje – Warszawa ma najwięcej parków

Aktakcyjne lokalizacje – Warszawa ma najwięcej parków

Choć Warszawa ma najwięcej parków, na Żoliborzu co czwarty metr kwadratowy to teren zielony, to Bydgoszcz jest najmniej zatłoczona. W Kielcach tereny zielone zajmują 74% powierzchni miasta.

Bydgoszcz - miasto o najmniejszym zgiełku

Szukając jednak miasta o najbardziej zielonym obliczu nie można przyglądać się jedynie danym na temat powierzchni parków czy rezerwatów. Są one bowiem nikłym pocieszeniem, gdy panuje w nich zgiełk. Warto więc sprawdzić jaka jest powierzchnia terenów zielonych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. W kategorii „tereny zielone” liderem jest Bydgoszcz. W mieście tym na 1000 mieszkańców przypada aż 3,8 ha terenów zielonych. To prawie trzy razy wyższy wynik niż w Szczecinie i Zielonej Górze (po 1,4 ha na 1000 mieszkańców).

Bydgoszcz zajmuje też wysoką pozycję pod względem powierzchni obszarów chronionych. Na 1000 mieszkańców przypada 16,9 ha takich terenów. W gronie miast wojewódzkich więcej jest tylko w Kielcach (40,5 ha na 1000 mieszkańców), a najmniej w Rzeszowie (0,04 ha na 1000 mieszkańców).

W znacznie bardziej abstrakcyjnej kategorii – długości żywopłotów w przeliczeniu na 1000 mieszkańców – liderem jest Zielona Góra. Tam każdemu tysiącowi mieszkańców tlenu dostarcza 541 metrów żywopłotów. Najniższy wynik zanotowała Łódź z wynikiem na poziomie 162 metrów.

Zieleń przypadająca na 1000 mieszkańców miast wojewódzkich

Program „Mieszkanie dla Młodych” – coraz bardziej popularny oraz coraz bardziej dostępny

Bartosz Turek/ Lion’s Bank

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK