| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Które dzielnice Warszawy zyskały w podażowym rankingu?

Które dzielnice Warszawy zyskały w podażowym rankingu?

Zmiany w podaży mieszkań w warszawskich dzielnicach nie są wielkie, jednak niektóre z nich są wyraźnie częściej wybierane przez deweloperów. Na pierwsze miejsce w rankingu wysunął się Targówek, zaraz za nim znajduje się Śródmieście. Przeczytaj jak wygląda sytuacja w pozostałych dzielnicach.

Targówek okazuje się tą dzielnicą, która w ostatnich 12 miesiącach najbardziej awansowała w rankingu tworzonym na podstawie dostępnej oferty mieszkań deweloperskich. Na koniec I kw. 2013 r. zajmowała ona 10 pozycję, podczas gdy dokładnie rok wcześniej liczba nowych mieszkań pozwoliła tej dzielnicy uplasować się na zaledwie 14 pozycji. W tej dzielnicy doszło na przestrzeni badanego okresu do największego wzrostu oferty w ujęciu procentowym. Osoby zainteresowaniem nabycia mieszkania w tej części Warszawy mają obecnie ponad dwukrotnie większy wybór niż na koniec I kw. 2012 r.

Kolejną dzielnicą notującą godny uwagi wzrost w omawianym zestawieniu okazało się Śródmieście. Tutaj na przestrzeni roku liczba oferowanych mieszkań wzrosła niespełna o jedną czwartą, co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca. Utrzymująca się na niskim poziomie sprzedaż apartamentów sprawiała, iż dostępna w dzielnicy oferta była łatwo uzupełniana, a nawet powiększana za sprawą nowych projektów.

Zobacz także: Rynek nieruchomości: mieszkanie lepiej kupić czy wynająć?

Spadek dostępności oferty deweloperskich mieszkań najbardziej odczuwalny był w dzielnicy Włochy. Wybór zmniejszył się o ponad jedną trzecią w porównaniu do stanu sprzed 12 miesięcy. W rezultacie Włochy wypadły poza pierwszą dziesiątkę i muszą zadowolić się 11 pozycją. Sąsiadująca z nimi Ochota również odnotowała pogorszenie lokaty w rankingu. W jej przypadku były to dwie pozycje, które sprowadziły ją na 12 pozycję. W tej części miasta liczba oferowanych przez deweloperów mieszkań zmniejszyła się w ciągu roku o niespełna jedną trzecią.

Na Ursynowie oferta jest mniejsza o ok. 18% niż rok wcześniej. Taka sytuacja wystarczyła, by z 13 pozycji zostać zepchniętym na 15 miejsce w omawianym zestawieniu.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »