| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Ile zyskujemy na kupnie nieruchomości?

Ile zyskujemy na kupnie nieruchomości?

Nieruchomości niezmiennie są jednym z pewniejszych sposobów lokowania pieniędzy. Oprócz tego kupno nieruchomości może generować dodatkowe zyski – dotyczy to nabycia nieruchomości z zamiarem najmu. W jakie nieruchomości warto inwestować?

Grunty do przekształcenia

Jeśli nie mamy co liczyć na gwałtowny wzrost cen nieruchomości i duże zyski z najmu, to może lepiej jest zainwestować w nieruchomość, która dzięki podjętym przez nas działaniom może znacznie zyskać na wartości? Jakie to nieruchomości i działania? Tu pewne możliwości może nam zaoferować rynek ziemi. W takim wypadku wcielamy się w land developera, który przekształca zakupione grunty pod kątem potrzeb określonego nabywcy na rynku. Tworzy produkt „skrojony na miarę”. W arsenale dostępnych narzędzi posiada m.in. przekształcenie, podział, uzbrojenie, doprowadzenie drogi, niwelację gruntu. Jak może to wyglądać w praktyce?

Zobacz także: Ceny nowych mieszkań na Białołęce są wciąż atrakcyjne

Dzięki zakupowi 1-2 hektarowej działki rolnej w pobliżu dużego miasta, zmianie jej przeznaczenia, podziałowi, możemy uzyskać skokowy wzrost wartości nieruchomości, wynikający z dysproporcji w cenie gruntów o różnym przeznaczaniu. Jednak realizacja takiej strategii wymaga dużego doświadczenia oraz kapitału. Zakup jednej takiej działki wymagać może kwoty powyżej jednego miliona złotych. Jednak w celu dywersyfikacji portfela i uniezależnienia się od wyników inwestycji tylko w jednym miejscu, lepiej jest nabyć kilka takich nieruchomości w różnych lokalizacjach. To wymaga już jednak zaangażowania przynajmniej kilku milionów złotych.

Co może zrobić inwestor, który nie dysponuje ani jednym, ani drugim? Na rynku są dostępne grupowe możliwości inwestowania. W takim wypadku już z kwotą 100 tys. zł możemy stać się współwłaścicielem wszystkich posiadanych przez grupę nieruchomości. Jaki zysk można uzyskać w ten sposób? Na podstawie transakcji przeprowadzonych przez spółki zorganizowane przez Wealth Solutions można go szacować na kilkanaście do dwudziestu procent w skali roku, przy inwestycji obliczanej na 5 lat.

Powyższe przykłady pokazują, że rynek nieruchomości wciąż dostarcza wielu możliwości inwestycyjnych. Nie wystarczy jednak kupić dom, mieszkanie czy kawałek ziemi by cieszyć się solidnymi zyskami. Obecnie ambitny inwestor musi stawiać na działanie, a nie czekanie.

Zobacz także: Ceny mieszkań w Warszawie – utrzymuje się trend spadkowy

Źródło: Wealth Solutions

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK