| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Krakowski rynek nieruchomości: gdzie szukać tanich mieszkań?

Krakowski rynek nieruchomości: gdzie szukać tanich mieszkań?

Ceny mieszkań w Krakowie są zróżnicowane ze względu na dzielnice. Jeśli szukamy taniego mieszkania w Krakowie to warto zapoznać się z ofertą dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Tanie mieszkania znajdziemy też w dzielnicach: Nowa Huta, Wzgórza Krzesławickie i Prądnik Czerwony. Gdzie jeszcze można szukać?

Rynek pierwotny w Krakowie jest w dużym stopniu zróżnicowany ze względu na dzielnice. W każdej mamy nie tylko inną podaż mieszkań i inny poziom cen, ale także różnice w rozkładzie powierzchni nowych mieszkań. Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com pisze o dzielnicach, na które warto zwrócić uwagę poszukując taniego lokum.

Zobacz także: Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Gdzie są niskie ceny?

Analizując średnie ceny mieszkań w kwietniu 2013 roku w Krakowie, warto zwrócić uwagę na Bieżanów–Prokocim. W tej dzielnicy zarówno cena jednostkowa, jak i ofertowa, są najniższe w stolicy Małopolski.

Według Andrzeja Prajsnara z portalu RynekPierwotny.com, spośród innych dzielnic, warto także zwrócić uwagę na Nową Hutę, Wzgórza Krzesławickie, a także Prądnik Czerwony.

A jak wygląda podaż tanich lokali w poszczególnych dzielnicach Krakowa? Przyjrzyjmy się mieszkaniom, które spełniają jedno z następujących kryteriów: albo ich cena jednostkowa nie przekracza 6 tys. zł za m kw., albo łączna cena ofertowa wynosi nie więcej niż 300 tys. zł.

Od razu widać, że zarówno Bieżanów–Prokocim, jak i Wzgórza Krzesławickie wyróżniają się zdecydowanie pod względem ceny jednostkowej, która nie przekracza 6 tys. złotych. Takie mieszkania stanowią całkowitą podaż mieszkań na rynku pierwotnym w tych dzielnicach. Natomiast największą liczbę takich mieszkań – aż 694 znajdziemy na Podgórzu. Sporo przystępnych cenowo ofert znaleźć można także w Czyżynach – zauważa Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Ustawa deweloperska – komu przynosi korzyści?

Zarówno w Czyżynach, jak i na Podgórzu, znajdziemy także najwięcej lokali, których cena wynosi nie więcej niż 300 tys. zł. Jednak znów, największy procentowy udział takich mieszkań należy do Wzgórz Krzesławickich i Bieżanowa–Prokocimia. Jednakże w przypadku Wzgórz Krzesławickich liczba takich ofert wynosi zaledwie 19.

Gdzie znajdziemy małe mieszkanie?

– Na Podgórzu znajdziemy nie tylko dużą podaż tanich lokali, lecz także największy wybór małych mieszkań (o powierzchni nieprzekraczającej 60 mkw.). Liczba mieszkań do 40 m kw. jak i tych w przedziale 40–60 mkw. jest w tej dzielnicy największa – zauważa Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.com. Z kolei największy udział mieszkań w przedziale 40–60 mkw. zaobserwować można w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. Największy zaś odsetek mieszkań do 40 m kw. notujemy w Prądniku Czerwonym.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brzezińska Narolski Adwokaci sp.p

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK