| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Kupno mieszkania pod Warszawą – czy to się opłaca?

Kupno mieszkania pod Warszawą opłaca się pod względem finansowym. Zaletą jest również to, że wiele mieszkań czeka na kupujących, więc nie będzie trzeba długo czekać na wprowadzenie się. Standard wykończenia nie odbiega od mieszkań sprzedawanych w Warszawie.

W roku 2012 do sprzedaży w aglomeracji warszawskiej, poza Warszawą, weszło zaledwie kilkanaście nowych inwestycji. Niewiele więcej projektów jest planowanych, dlatego można się spodziewać, że podwarszawska oferta mieszkań będzie się kurczyć. Ze względu na tendencję do kurczenia się rynku oraz coraz większego zainteresowania mieszkańców stolicy podwarszawskimi lokalizacjami, raczej można się spodziewać wzrostu cen niż zatrzymania na niższym w okresie ostatnich kilku lat poziomie.

Zobacz także: Górce.142 na warszawskim Bemowie

Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę miejską, co oznacza łatwy dostęp do sklepów przedszkoli czy szkół oraz dobre połączenie kolejowe, które pozwala szybko dotrzeć do Centrum Warszawy – ale także ogólną tendencję większego zainteresowania rynkiem podwarszawskim – mieszkania w Sulejówku cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Na znaczną część mieszkań drugiego etapu inwestycji „Przy Wspólnej”, który zostanie zrealizowany w sierpniu br. mamy już rezerwacje mówi Beata Szymańska z Włodarzewska Development. Zauważamy także wzrost zainteresowania naszą kameralną inwestycją w Brwinowie, która została zlokalizowana w sąsiedztwie centrum handlowego oraz blisko węzłów komunikacyjnych. Pod koniec czerwca br. oddamy kolejnych 28 lokali. Mieszkania już są dostępne w sprzedaży – dodaje.

Osiedle przy Wspólnej w Sulejówku

Zobacz także: Naddnieprzańska 30 w Warszawie

Brwinów jest miastem, które dynamicznie się rozwija. W latach 2013–2020 w ramach inwestycji miejskich zaplanowano między innymi przebudowę kilku ważnych komunikacyjnie dróg, rewitalizację parku miejskiego czy budowę kanalizacji sanitarnej w ramach programu „Czyste życie”. W mieście powstanie nowe rondo oraz zbudowane zostaną nowe wiaty przystankowe.

Dodatkową motywacją do zakupu mieszkania jeszcze w tym roku może się okazać przewidywana na rok 2014 zmiana zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca warunków otrzymywania kredytu mieszkaniowego. Najprawdopodobniej w przyszłym roku Komisja będzie rekomendować by kredyty były przyznawane wyłącznie osobom posiadającym wkład własny na poziomie przynajmniej 10 procent, a w roku 2015 nie mniej niż 20 procent wartości ceny zakupu mieszkania będzie musiało być sfinansowane z własnej kieszeni.

Zobacz także: Rezydencja La Tour na Ochocie

Źródło: Materiały prasowe

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK