| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Czego klienci oczekują od deweloperów?

Czego klienci oczekują od deweloperów?

Oczekiwania klientów są dla deweloperów wyjątkowo istotne. Możliwość dostosowania oferty do ich potrzeb pozwala na zwiększenie sprzedaży. Ustawa deweloperska i koniec „Rodziny na Swoim” to spore zmiany. Jak kupujący oceniają sytuację na rynku?

Wymagający klienci deweloperów

Kupujący mieszkania są coraz bardziej świadomi, a rynek pierwotny ich nie przeraża – wiedzą, jak przygotować się do zakupu. Starają się zbierać informacje o deweloperze przede wszystkim z Internetu, chociaż duże znaczenie ma dla nich także reklama w prasie i telewizji. Mniejszą uwagę zwracają na billboardy, na które chętnie stawiają inwestorzy. Wybierając mieszkanie, ciągle kierują się przede wszystkim lokalizacją, ceną i powierzchnią, a mniejsze znaczenie mają dla nich same promocje – tak wynika z ankiety PolishProperty.eu.

Klienci deweloperów odwiedzają targi nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim po to, by przejrzeć i ocenić ofertę deweloperów. Sytuacja na rynku sprawiła, że liczba zainteresowanych zakupem maleje, dlatego też grupa kupujących jest tak ważna dla inwestorów. Konkurencja rośnie razem z wymaganiami klientów, którym sprzyja ustawa deweloperska – chociaż zmiany w ustawodawstwie są poza zainteresowaniami kupujących. Głównie spadek cen przykuwa ich uwagę, a wizja jeszcze tańszych mieszkań pozwala na snucie planów zakupowych pomimo trudności w kredytowaniu.

Zobacz także: Inwestowanie w nieruchomości użytkowe - czy to się opłaca?

Data publikacji:

Ekspert:

PolishProperty.eu

PolishProperty.eu to portal zajmujący się kompleksowo rynkiem nieruchomości w Polsce i pozostałych krajach UE.

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia

Wersja PREMIUM Kodeks Pracy 2016169.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

ChinskiRaport.pl

Serwis umożliwiający weryfikację chińskich firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »