| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Deweloperzy ograniczają nowe inwestycje

Deweloperzy ograniczają nowe inwestycje

Deweloperzy ograniczają nowe inwestycje – jednoznacznie wskazują na to dane GUS dotyczące budownictwa mieszkaniowego. Liczba wydanych pozwoleń na budowę nowych mieszkań zmalała o prawie jedną dziesiątą w stosunku do tego samego okresu w 2011 roku.

W przeciwnym wypadku kłopoty sektora deweloperskiego mogą ulegać stopniowemu pogłębianiu. W ostatnich dniach wyniki finansowe za 3 kwartał dwóch znaczących deweloperów notowanych na warszawskiej giełdzie, od lat uważanych za krajowych tuzów branży mieszkaniowej, mocno rozczarowały ich akcjonariuszy. Jest to niepokojący sygnał dla całej rodzimej deweloperki, który świadczy o znacznym pogorszeniu jej środowiska gospodarczego. Pierwszym istotnym sygnałem oczekiwanego przesilenia będzie spadek liczby mieszkań w ofercie deweloperów. Problem w tym, czy w ogóle można tego w dającej się perspektywie oczekiwać?

Spore, uzasadnione nadzieje wiązane są z ostatnim etapem programu „Rodzina na Swoim”. Sygnały o dużym powodzeniu programu w ostatnich tygodniach jego życia, a także dopasowywaniu oferty deweloperów do obowiązujących limitów, pozwalają na ostrożny optymizm w kwestii prognozowania poprawy relacji podażowo – popytowych na krajowym rynku mieszkaniowym w nowym roku – podsumowuje Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Rynek wtórny a pierwotny: ceny mieszkań

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Budowa Fot. Fotolia
Budowa Fot. Fotolia

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń189.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »