| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Kupno mieszkania w dobrej cenie

Kupno mieszkania w dobrej cenie

Kupno mieszkania w dobrej cenie jest coraz łatwiejsze, ponieważ rośnie też liczba ofert sprzedaży. Im więcej mieszkań do sprzedaży, tym więcej możliwości kupienia mieszkania w dobrej cenie. Największe szanse na nabycie w okazyjnej cenie mają osoby posiadające gotówkę.

Na wstępie należy jednoznacznie stwierdzić, iż nie ma jednej definicji okazji dla kupujących na rynku mieszkaniowym, choć w uproszczeniu można powiedzieć, że są to wszystkie przypadki akceptacji cen poniżej poziomów rynkowych przez sprzedających. Takie sytuacje mają z reguły miejsce, gdy sprzedającym zależy bardziej na szybkim sfinalizowaniu transakcji niż na osiągnięciu możliwie najwyższej ceny. Okazja do korzystnego zakupu nadarza się przykładowo gdy kilku spadkobierców otrzymuje nieruchomość w spadku. Z reguły jedynym racjonalnym rozwiązaniem z ich punktu widzenia jest sprzedaż i podział otrzymanych pieniędzy.

Istotą okazji rynkowej jest jej atrakcyjność, w związku z czym oferty takie znacznie szybciej znikają z rynku, przez co są trudniejsze do upolowania. Kupujący powinien mieć świadomość, że poszukiwania będą wymagały od niego dużej aktywności i zaangażowania. Szukając mieszkaniowej okazji należy rozmawiać z ludźmi, mieć oczy i uszy otwarte. Źródłami informacji są bowiem zarówno znajomi i rodzina, ogłoszenia na słupach, jak i serwisy internetowe oraz ogłoszenia w prasie. Warto uzbroić się też w cierpliwość i nie zniechęcać się brakiem szybkich efektów prowadzonych działań.

Zobacz także: Niewielka zmiana cen domów i działek

Największe szanse na upolowanie mieszkaniowej okazji mają kupujący dysponujący gotówką. Gotówka nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji tzw. szybkiej sprzedaży. Gdy przeprowadzenie czasochłonnej procedury uzyskania kredytu nie wchodzi w ogóle w grę, sprzedający będzie w stanie pójść na większe ustępstwa cenowe. Klientów gotówkowych preferują również deweloperzy, dlatego dla takich nabywców przygotowują specjalne promocyjne oferty.

Zobacz także: Jak wygląda sytuacja na rynku budowlanym?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK