| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Kupno mieszkania w dobrej cenie

Kupno mieszkania w dobrej cenie

Kupno mieszkania w dobrej cenie jest coraz łatwiejsze, ponieważ rośnie też liczba ofert sprzedaży. Im więcej mieszkań do sprzedaży, tym więcej możliwości kupienia mieszkania w dobrej cenie. Największe szanse na nabycie w okazyjnej cenie mają osoby posiadające gotówkę.

Na wstępie należy jednoznacznie stwierdzić, iż nie ma jednej definicji okazji dla kupujących na rynku mieszkaniowym, choć w uproszczeniu można powiedzieć, że są to wszystkie przypadki akceptacji cen poniżej poziomów rynkowych przez sprzedających. Takie sytuacje mają z reguły miejsce, gdy sprzedającym zależy bardziej na szybkim sfinalizowaniu transakcji niż na osiągnięciu możliwie najwyższej ceny. Okazja do korzystnego zakupu nadarza się przykładowo gdy kilku spadkobierców otrzymuje nieruchomość w spadku. Z reguły jedynym racjonalnym rozwiązaniem z ich punktu widzenia jest sprzedaż i podział otrzymanych pieniędzy.

Istotą okazji rynkowej jest jej atrakcyjność, w związku z czym oferty takie znacznie szybciej znikają z rynku, przez co są trudniejsze do upolowania. Kupujący powinien mieć świadomość, że poszukiwania będą wymagały od niego dużej aktywności i zaangażowania. Szukając mieszkaniowej okazji należy rozmawiać z ludźmi, mieć oczy i uszy otwarte. Źródłami informacji są bowiem zarówno znajomi i rodzina, ogłoszenia na słupach, jak i serwisy internetowe oraz ogłoszenia w prasie. Warto uzbroić się też w cierpliwość i nie zniechęcać się brakiem szybkich efektów prowadzonych działań.

Zobacz także: Niewielka zmiana cen domów i działek

Największe szanse na upolowanie mieszkaniowej okazji mają kupujący dysponujący gotówką. Gotówka nabiera szczególnego znaczenia w sytuacji tzw. szybkiej sprzedaży. Gdy przeprowadzenie czasochłonnej procedury uzyskania kredytu nie wchodzi w ogóle w grę, sprzedający będzie w stanie pójść na większe ustępstwa cenowe. Klientów gotówkowych preferują również deweloperzy, dlatego dla takich nabywców przygotowują specjalne promocyjne oferty.

Zobacz także: Jak wygląda sytuacja na rynku budowlanym?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK