| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Jak wypada polski rynek nieruchomości na tle Europy?

Jak wypada polski rynek nieruchomości na tle Europy?

Polski rynek nieruchomości na tle Europy nie wypada ani źle, ani dobrze. Kilka lat temu europejscy inwestorzy chętnie inwestowali w polskie nieruchomości. Jak to wygląda teraz?

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej nasze nieruchomości mieszkaniowe stały się dobrem pożądanym przez inwestorów zagranicznych, głównie europejskich. Wchodząc ze swoim kapitałem na polski rynek oczekiwali oni wysokich stóp zwrotu ze swoich inwestycji spodziewając się, że rynek zachowa się podobnie jak w innych krajach po wejściu do Unii Europejskiej. Inwestowali oni w najlepsze lokalizacje podbijając ceny i wpływając pośrednio na ich wzrost także w gorszych lokalizacjach. Jednak czy polski rynek mieszkaniowy jest nadal atrakcyjny na tle Europy? Podstawowym kryterium atrakcyjności danego rynku nieruchomości są osiągane na nim stopy zysku z inwestycji. Biorąc pod uwagę ten czynnik wydaje się, że obecnie polski rynek nieruchomości jest umiarkowanie atrakcyjny dla zagranicznego kapitału. Renomowany branżowy portal internetowy Global Property Guide ocenia atrakcyjność rynków nieruchomości za pomocą porównania średniej ceny apartamentu o powierzchni 120 m kw. zlokalizowanego w centrum stolicy. Polska plasuje się na 15. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej pod względem wysokości cen nieruchomości, będąc droższą od krajów znacznie bardziej rozwiniętych jak np. Niemcy czy Belgia. Stopa zwrotu, na jaką może liczyć właściciel takiego apartamentu to 4,89%.

Zobacz także: Ile zapłacimy ze metr mieszkania w najlepszej lokalizacji?


Zobacz także: Jakich mieszkań deweloperzy budują najwięcej?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Błaszkiewicz

Ekspert w zakresie VAT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK