| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Modne dzielnice – gdzie kupić mieszkanie?

Modne dzielnice – gdzie kupić mieszkanie?

Które dzielnice w Polsce są modne? Gdzie kupić mieszkanie? Czy mieszkanie w modnej dzielnicy będzie trafioną inwestycją?

Krowodrza i Dębniki w Krakowie

W Krakowie największą popularnością wśród kupujących cieszą się Nowa Huta i Krowodrza. W przypadku Nowej Huty chodzi o cenę. Krowodrza wyróżniają się prestiżem i bliskością centrum. Jednak preferencje nabywców znacznie różnią się od transakcji mieszkaniowych zawieranych w Krakowie. 16,5% nabywców w ciągu ostatniego roku kupiło używany lokal na terenie Dębników. Na drugim miejscu znalazł się Prądnik Czerwony (12%), a dopiero na trzecim – Krowodrza i Bieżanów Prokocim (po 10%). Na czwartym miejscu, z wynikiem 9%, znalazła się Nowa Huta.

Zobacz także: Sprzedajesz mieszkanie? Przygotuj się na rabat

W łodzi prym wiodą Bałuty

Najpopularniejszą dzielnicą w Łodzi są Bałuty. Co trzeci nabywca kupuje mieszkanie właśnie w tej części Łodzi. Większe rozwarstwienie pomiędzy preferencjami i transakcjami widoczne jest w przypadku pozostałych czterech dzielnic. Co piąta osoba poszukująca mieszkania jest zainteresowana zarówno Polesiem, jak i Widzewem. Te dzielnice mają odpowiednio 15-proc. i 11-proc. udział w ogólnej liczbie zawieranych transakcji. Inaczej sytuacja wygląda w dzielnicy Górnej i w przypadku Śródmieścia. Ta pierwsza pomimo kilkunastoprocentowego zainteresowania wśród poszukujących mieszkań przyciągnęła przeszło jedną na cztery transakcje. W przypadku Śródmieścia zawartych zostało ponad 14% transakcji mieszkaniami używanymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Psie Pole we Wrocławiu

We Wrocławiu w trzech dzielnicach wskazanych przez klientów w rzeczywistości zawiera się mniej transakcji. Krzyki przyciągają prawie 39% nabywców mieszkań, a zawiera się tam 31% transakcji. Ponad jeden na pięciu potencjalnych nabywców szuka mieszkania od Fabrycznej do Śródmieścia. Na terenie tych dzielnic mieszkanie kupuje jednak o 3 pkt. proc. mniej osób. Większa popularnością cieszy się Psie Pole. Lokale kupuje tam 20% osób, a szuka 13%. Na Starym Mieście mieszkania poszukuje niecałe 6%, a faktycznie kupuje 13% osób.

Stare miasto dla poznanian

Największym zainteresowaniem w Poznaniu cieszy się Stare Miasto. Przyjęto, że obszar ten rozciąga się od ścisłego centrum po północne krańce miasta (podział różni się od obowiązującego podziału administracyjnego). Na Starym Mieście chciałoby mieszkać prawie 45% kupujących. Zawiera się tam 29% transakcji. Podobny udział w transakcjach ma Nowe Miasto (28%) i Grunwald (21%). Jednak  wśród poszukujących mieszkania dzielnice te cieszą się 21-proc. i 17-proc. popularnością.

Zobacz także: Znalezienie taniego mieszkania nie musi być trudne

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Home Broker

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Modne dzielnice. Fot. Fotolia
Modne dzielnice. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD89.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Michał Wilk

radca prawny, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK