| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Warszawskie Śródmieście – dzielnica o wielu obliczach

Warszawskie Śródmieście – dzielnica o wielu obliczach

Warszawskie Śródmieście to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i wysokie ceny nieruchomości. Co jeszcze charakteryzuje Śródmieście? Czy uda się przekształcić tę warszawską dzielnicę w centrum biznesowe?

–  Pojęcia śródmieścia i centrum nie są tożsame w przypadku Warszawy, która ma specyficzny układ zabudowy centralnej. – powiedział Artur Pietraszewski z Premedium Marketing Nieruchomości – Dla jednych centrum stanowić będzie rejon wokół Pałacu Kultury i w pobliżu placu Defilad, dla innych Plac Zamkowy i Stare Miasto – swoiste centrum historyczne, które pełni przede wszystkim funkcję turystyczną, mniej znaczącą na stołecznym rynku mieszkaniowym. Mamy też centra komercyjne skupione wzdłuż ulicy Emilii Plater i Ronda ONZ oraz nowo powstające centrum kulturalno-mieszkalne, które wyraźnie rysuje się wokół placu Trzech Krzyży oraz wzdłuż ulic Mokotowskiej i Hożej.

Różne ceny na Śródmieściu

Właśnie ze względu na swoją różnorodną zabudowę Śródmieście jest dziś dzielnicą o największej rozpiętości cenowej.  Tworzą ją z jednej strony zniszczone budynki w rejonie tzw. Osiedla Oleandrów,z drugiej nowe kwartały socjalistyczne – ciekawe z punktu widzenia urbanistyki, ale niekoniecznie jeśli chodzi o jakość życia, z trzeciej – prestiżowe inwestycje mieszkaniowe, które powstają na poprzemysłowych terenach przy ulicach Kopernika, Inflanckiej i Słonimskiego.

Zobacz także: Ursynów – inna dzielnica Warszawy

– Z naszych danych wynika, że ceny wahają się tu od 7 500 do nawet 30 000 złotych za mkw. Stąd też wysoka średnia cena mkw. w śródmieściu – 12 875 złotych. – stwierdził Paweł Moszczyński z portalu RynekPierwotny.com.

Dodał też, że wygórowane ceny nieruchomości w Śródmieściu to nie tylko skutek różnorodnej zabudowy, lecz także cen działek, na których powstają kolejne inwestycje, dużej dostępności komunikacyjnej oraz bliskości ośrodków kulturalnych i biznesowych. Wszystkie te czynniki powodują, że nieruchomości w centrum nie są tylko miejscem do zamieszkania, ale przede wszystkim lokatą kapitału i wyznacznikiem prestiżu ich właścicieli.  

Zobacz także: Rynek pierwotny w latach 2000-2011

reklama

Data publikacji:

Ekspert:

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Warszawskie Śródmieście to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i wysokie ceny nieruchomości. Fot. Fotolia
Warszawskie Śródmieście to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja i wysokie ceny nieruchomości. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

dr Witold Florczak

Aktuariusz, Ekspert ds. wyceny rezerw na świadczenia pracownicze

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »