| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Deweloperzy przygotowali rabaty na święta

Deweloperzy przygotowali rabaty na święta

Deweloperzy przygotowali liczne rabaty na święta. Chcą w ten sposób zachęcić nabywców do zakupu nieruchomości jeszcze w 2011 r. Który deweloper oferuje najkorzystniejsze rabaty świąteczne?

Promocje z „Rodziną na Swoim”

Sierpniowe ograniczenie programu „Rodzina na Swoim”, które kilkukrotnie zmniejszyło liczbę nieruchomości możliwych do nabycia z rządową dopłatą, wytworzyło nowy trend na rynku. Deweloperzy starają się ten program substytuować, tworząc różne formy dofinansowania kredytów hipotecznych. I tak na przykład Ronson do momentu przekazania kluczy do nowego mieszkania jest gotów pokrywać raty odsetkowe kredytu swoich klientów.

Zobacz także: Warszawskie apartamenty na tle Europy

– Promocja dotyczy wszystkich mieszkań w ofercie firmy w Warszawie i Szczecinie – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.

Zgodnie z szacunkami firmy w wolskiej inwestycji Espresso w przypadku dwupokojowego mieszkania o wartości 300 tys. zł dopłata może sięgnąć przeszło 10,3 tys. zł, gdy nabywca będzie posiadał 20-proc. wkład własny. Natomiast w drugim etapie projektu Gemini na warszawskim Ursynowie, posiadając 20-proc. wkład własny w przypadku mieszkania o wartości 500 tys. zł można liczyć na dofinansowanie rzędu 16,7 tys. zł. Podobne rozwiązanie w postaci dofinansowania połowy odsetek zaproponowała wcześniej firma Wawel Service oraz Qualia Development. W przypadku pierwszej firmy na dopłatę można liczyć do momentu odbioru kluczy do mieszkania, a w drugiej do końca 2012 roku.

Zmiany na gorsze

W zeszłym roku zwiększona aktywność deweloperów w czwartym kwartale szła w parze z równie dużą aktywnością banków sprzedających kredyty hipoteczne. W tym roku aż tak dużej presji po stronie banków nie ma, choć od stycznia będą musieli zmierzyć się nową Rekomendacją S. Nie czekając na te zmiany, PKOBP już wycofał się z kredytów walutowych. Część innych banków też podjęła decyzje niekorzystne dla klientów, na przykład podniosła marże. W przypadku długu zaciąganego w rodzimej walucie wzrosła marża w Citi Handlowym, DnB Nord, mBanku i Multibanku. Natomiast marża we wspólnej walucie została podniesiona przez Kredyt Bank.

Zobacz także: Nabywcy mieszkań będą lepiej chronieni

reklama

Data publikacji:

Ekspert:

Bartosz Turek

analityk

Autor:

Home Broker

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Deweloperzy przygotowali liczne rabaty na święta.
Deweloperzy przygotowali liczne rabaty na święta.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Foryś

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »