| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > „Rodzina na Swoim”: gdzie znajdziemy mieszkania z dopłatami?

„Rodzina na Swoim”: gdzie znajdziemy mieszkania z dopłatami?

Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. W Krakowie i Poznaniu nowe limity „Rodziny na Swoim” ograniczyły dostęp do mieszkań z dopłatami do minimum.

Zainteresowani kredytami z dopłatami do odsetek, którzy po zmianie zasad programu „Rodzina na Swoim” od 31 sierpnia stracili nadzieję na skorzystanie z programu, powinni spojrzeć na nowe warunki. Limity cen nieruchomości kwalifikowanych do programu, ograniczone ostatnimi zmianami w ustawie, od października poszły w części lokalizacji nieco w górę.

„Rodzina na Swoim” korzystna dla Bydgoszczy

Nieznacznie wyższe ceny mieszkań niż we wrześniu wchodzą obecnie w grę w: Szczecinie, Kielcach, Opolu oraz Białymstoku. Wśród większych aglomeracji wyższe stawki mają: Poznań (+3,8 proc.) –5322 zł dla mieszkań nowych i 4258 zł dla mieszkań używanych oraz Katowice (+ 4,3 proc.). Nowa cena w stolicy Śląska dla rynku pierwotnego to  4112,5 zł, a dla wtórnego 3290 zł. Nieznaczna różnica na plus jest także we Wrocławiu (+1,4 proc.), co pozwala na zakupy za 5 tys. zł za mkw. na rynku pierwotnym i za 4 tys. zł na wtórnym.

Zobacz także: Apartamenty w Warszawie tanieją

Niekorzystna sytuacja dla Warszawy

Ceny mieszkań możliwych do sfinansowania kredytem z dopłatami  mocno, bo o ponad 8 proc. spadły w Warszawie do 6435 zł na rynku pierwotnym i do 5148 zł na rynku wtórnym. Jeszcze tańszych lokali muszą szukać osoby kupujące mieszkania w woj. mazowieckim poza stolicą. Ceny obniżyły się tu o blisko 4 proc. do 3636 zł dla mieszkań nowych i do 2908 zł dla używanych. Od października wśród tańszych mieszkań muszą też wybierać zainteresowani „Rodziną na Swoim” w: Krakowie, Gdańsku oraz Rzeszowie i okolicach.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autorzy:

redNet Consulting

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Fot. Fotolia
Mieszkania z dopłatami w ramach „Rodziny na Swoim” można znaleźć m.in. w Gdańsku, Warszawie i Katowicach. Fot. Fotolia

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »