| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Apartamenty w Warszawie tanieją

Apartamenty w Warszawie tanieją

Apartamenty w Warszawie tanieją. Jednocześnie, w ostatnim kwartale zwiększyła się podaż lokali apartamentowych. Gdzie w Warszawie jest najwięcej luksusowych inwestycji?

Spadek średniej ceny apartamentów jest wynikiem pojawiania się coraz większej liczby inwestycji, które oferują wyższy standard lokali w cenach niekiedy zbliżających się nawet do przeciętnej stawki dla całego miasta. Wynika to z faktu, że deweloperzy starają się dzisiaj oferować tańsze lokale, co w pewnym stopniu dotyczy również wyższego standardu, ponieważ obecnie to cena ma największy wpływ na ostateczną decyzję kupujących. Jednak na rynku można nadal spotkać mieszkania, których ceny mogą wywołać zawroty głowy. W III kwartale bieżącego roku najwyższa stawka za lokal deweloperski w stolicy wyniosła 45 tys. zł/mkw., a najwyższa cena całkowita przekraczała granicę 7 mln zł.

Zobacz także: Co z nowymi limitami „Rodziny na Swoim”?

Warto zaznaczyć, że liczba apartamentów zwiększa się wolniej niż całkowita podaż nowych mieszkań. W związku z tym stosunkowo niewielki dopływ nowej oferty sprawił, że w stolicy stopniowo zmniejsza się udział rynkowy lokali mieszkalnych z wyższej półki. Większa liczba apartamentów trafi na rynek zapewne dopiero, gdy sytuacja gospodarcza ulegnie trwałej poprawie.

Naturalną lokalizacją dla lokali apartamentowych są centralne części miasta, tak również jest w Warszawie. Trzeba jednak zaznaczyć, że pod względem wielkości oferty to Mokotów znajduje się na pierwszym miejscu i wyprzedzaj Śródmieście. Taka sytuacja jest spowodowana bardziej zwartą zabudową oraz wyższymi cenami ziemi w tej ostatniej dzielnicy. W związku z tym na Mokotowie łatwiej jest o odpowiedni teren pod nową inwestycję. Osoby zainteresowane kupnem apartamentu oprócz dwóch wspomnianych dzielnic powinny skupić swoje poszukiwania na terenie Woli, Żoliborza, Ochoty czy Wilanowa, gdzie znajduje się sporo lokali z wyższej półki. Z drugiej strony do rejonów stolicy, gdzie praktycznie nie ma takich jednostek mieszkalnych, należą Ursynów, Targówek i Wesoła.

Zobacz także: Popyt na luksusowe apartamenty

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »