| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe: co obiecują politycy?

Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe: co obiecują politycy?

Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe to pomysły polityków na rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków. Co oprócz dofinansowań i „wielkiej płyty” proponują politycy?

Ułatwienia dla właścicieli mieszkań

Politycy SLD i PJN podkreślają jednak, że postulaty te muszą znaleźć wsparcie w postaci nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów. Druga z tych partii podkreśla w programie, że właściciel mieszkania powinien być chroniony przed nieuczciwymi najemcami niepłacącymi czynszu. W opinii polityków obniży to ryzyko inwestowania w lokale na wynajem, a co za tym idzie – może powiększyć podaż i obniżyć ceny najmu mieszkań.

Zobacz także: Garaż zwiększa wartość mieszkania nawet o 30 tys. zł

Zmiany w podatku VAT

Na ceny nowych nieruchomości duży wpływ mają obowiązujące stawki VAT. Także zmiany w tym zakresie można znaleźć w programach wyborczych. Obecnie lokale o powierzchni do 150 mkw. opodatkowane są ośmioprocentowym VAT-em, a każdy kolejny metr wiąże się z odprowadzeniem 23% podatku. PO zobowiązała się w swoim programie wyborczym do obniżenia tych stawek o 1 pp. w 2014 roku. Znacznie większe zmiany proponował RWP. Program wyborczy tego ruchu społecznego zakładał wprowadzenie jednolitej stawki VAT na poziomie 18%. Natomiast PJN postulował wprowadzenie stawki 22% (wraz z wprowadzeniem adekwatnych osłon socjalnych dla najuboższych) przy jednoczesnym zlikwidowaniu zwrotu VAT za materiały budowlane.

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Ekspert:

Bartosz Turek

analityk

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe to pomysły polityków na rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków.
Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe to pomysły polityków na rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków.

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK