| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe: co obiecują politycy?

Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe: co obiecują politycy?

Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe to pomysły polityków na rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków. Co oprócz dofinansowań i „wielkiej płyty” proponują politycy?

Ułatwienia dla właścicieli mieszkań

Politycy SLD i PJN podkreślają jednak, że postulaty te muszą znaleźć wsparcie w postaci nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów. Druga z tych partii podkreśla w programie, że właściciel mieszkania powinien być chroniony przed nieuczciwymi najemcami niepłacącymi czynszu. W opinii polityków obniży to ryzyko inwestowania w lokale na wynajem, a co za tym idzie – może powiększyć podaż i obniżyć ceny najmu mieszkań.

Zobacz także: Garaż zwiększa wartość mieszkania nawet o 30 tys. zł

Zmiany w podatku VAT

Na ceny nowych nieruchomości duży wpływ mają obowiązujące stawki VAT. Także zmiany w tym zakresie można znaleźć w programach wyborczych. Obecnie lokale o powierzchni do 150 mkw. opodatkowane są ośmioprocentowym VAT-em, a każdy kolejny metr wiąże się z odprowadzeniem 23% podatku. PO zobowiązała się w swoim programie wyborczym do obniżenia tych stawek o 1 pp. w 2014 roku. Znacznie większe zmiany proponował RWP. Program wyborczy tego ruchu społecznego zakładał wprowadzenie jednolitej stawki VAT na poziomie 18%. Natomiast PJN postulował wprowadzenie stawki 22% (wraz z wprowadzeniem adekwatnych osłon socjalnych dla najuboższych) przy jednoczesnym zlikwidowaniu zwrotu VAT za materiały budowlane.

reklama

Data publikacji:

Ekspert:

Bartosz Turek

analityk

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe to pomysły polityków na rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków.
Dofinansowania do mieszkań lub budownictwo wielkopłytowe to pomysły polityków na rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków.

E-urząd Cyfrowe usługi publiczne. Poradnik dla administracji i przedsiębiorców (książka)79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kudlicki

Adwokat - specjalista z zakresu prawa karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »