| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Tańsze mieszkania pod Warszawą

Tańsze mieszkania pod Warszawą

Tańsze mieszkania pod Warszawą zachęcają nabywców do zakupu nieruchomości na terenie aglomeracji warszawskiej. Zainteresowanie lokalami mieszkalnymi pod Warszawą to także wynik ograniczeń związanych z finansowaniem zakupu mieszkań.

Zdecydowany prym na rynku pierwotnym wiedzie powiat piaseczyński. W lipcu br. było w nim dostępnych aż ok. 1,25 tys. nowych mieszkań, czyli prawie co trzecie znajdujące się w aglomeracji warszawskiej. Budowa prawie 60 proc. z nich była już zakończona. To właśnie w okolicach Piaseczna można było wybierać z największej liczby gotowych lokali, bo w pozostałych powiatach ich odsetek nie przekraczał 25 proc. Poza tym spory wybór mieli kupujący mieszkania deweloperskie w powiatach: pruszkowskim (1 071 mieszkań) i wołomińskim (916 lokali). 

5,5 tys. za mkw.

Średnia cena nowych mieszkań w aglomeracji warszawskiej, wyłączając stolicę, wynosi 5,56 tys. zł/mkw. Analitycy Emmerson zwracają uwagę, że w lewobrzeżnej części aglomeracji przeciętna cena jest wyższa i sięga 5,8 tys. zł/mkw., zaś w części prawobrzeżnej kształtuje się na średnim poziomie 5,1 tys. zł/mkw.

Najdrożej jest we wspomnianym już ze względu na największą podaż powiecie piaseczyńskim. Tam musimy zapłacić średnio 5,9 tys. zł/mkw. Najniższe ceny są w powiecie mińskim (4,36 tys. zł/mkw.). Rozbieżność tych stawek o ponad 1,5 tys. zł/mkw. w większym stopniu związana jest dogodnymi połączeniami komunikacyjnymi poszczególnych rejonów z Warszawą, niż wynika z odległości danych miejscowości od centrum stolicy.

Zobacz także: Jak ożywić rynek mieszkaniowy – radzą pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Z obliczeń Emmerson wynika, że w aglomeracji warszawskiej niemal połowę dostępnych mieszkań (48,4 proc.) można kupić w przedziale cenowym 5–6 tys. zł/mkw. Poza tym, co czwarte mieszkanie sprzedawane jest za 4–5  tys. zł/mkw. i podobna ilość w kwocie 6–7 tys. zł/mkw.

Zdecydowana większość inwestycji na obszarze wokół Warszawy oferuje mieszkania z segmentu popularnego. W ofercie rynku pierwotnego można też znaleźć nieliczne projekty apartamentowe. Cena wynosi w nich nawet powyżej 11 tys. zł/mkw. Z kolei najtańsze mieszkania można kupić w Wołominie w kwocie 3,3 tys. zł/mkw. 

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Tańsze mieszkania pod Warszawą zachęcają nabywców do zakupu nieruchomości na terenie aglomeracji warszawskiej. Fot. Xella Polska
Tańsze mieszkania pod Warszawą zachęcają nabywców do zakupu nieruchomości na terenie aglomeracji warszawskiej. Fot. Xella Polska

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marzec Małgorzata

Specjalista ds. HR i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK