| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości coraz dokładniejsze

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości coraz dokładniejsze

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości zamieszczane w Internecie są coraz dokładniejsze. Sprzedającym mieszkanie lub dom zależy, aby ogłoszenie było szczegółowe i wiarygodne.

Zamieszczenie w Internecie ogłoszenia o oferowanym do sprzedaży mieszkaniu lub domu jest najtańszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów. Każdego miesiąca w serwisie Oferty.net, obok ogłoszeń biur nieruchomości i deweloperów, pojawiają się tysiące ogłoszeń bezpośrednich dodawanych przez osoby prywatne. I choć właściciele nieruchomości nie zajmują się zawodowo ich obrotem, to analiza zamieszczanych przez nich ofert wskazuje, że dokładają starań, aby te były jak najdokładniejsze i pozwoliły szybko znaleźć klienta zainteresowanego dokonaniem transakcji.

W serwisie Oferty.net aż 82% ofert sprzedaży mieszkań, zamieszczonych bezpośrednio przez właścicieli, opatrzonych jest zdjęciem oferowanej nieruchomości. Oferty z minimum 4 zdjęciami stanowią aż 71% całej puli.

Jeszcze lepiej wypadają statystyki ofert sprzedaży domów. Minimum jedno zdjęcia posiada aż 92,3% ofert. Co najmniej 4 zdjęcia można znaleźć w 75% ofert bezpośrednich.

Zobacz także: Wrześniowe ożywienie na rynku nieruchomości

Jednak zdjęcie to nie wszystko. Aby przekazać w ogłoszeniu informacje o dodatkowych walorach nieruchomości – dostępnej komunikacji, sąsiedztwie terenów zielonych, bliskości sklepów czy punktów usługowych, konieczne jest dodanie możliwie najbardziej szczegółowego i obiektywnego opisu. W czasach, gdy na rynku podaż przewyższa popyt, większość ogłoszeniodawców dokładnie wypełnia pola z danymi dotyczącymi nieruchomości. Aż 77% właścicieli oferujących mieszkanie do sprzedaży i 78,4% sprzedających domy zamieściło opisy zawierające pond 300 znaków. Odpowiednio tylko 4,5% i 3,1% ogłoszeniodawców zdołało zawrzeć opisy swoich nieruchomości w maksymalnie 30 znakach.

Zobacz także: Osiedle Siedem Życzeń pod Poznaniem: Dzień Otwarty

Zobacz także: :Raport z rynku nieruchomości Oferty.net i Open Finance"

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości zamieszczane w Internecie są coraz dokładniejsze. Fot. Fotolia
Ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości zamieszczane w Internecie są coraz dokładniejsze. Fot. Fotolia

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Chybicki

Partner Zarządzający Grow One, Dyrektor Merytoryczny Sopockiego Instytutu Rozwoju Biznesu. Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Developmental Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Aktywista społeczny, członek dwóch stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii. Autor książek: "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą" i "Jak przeganiać chmury, które zasłaniają niebo. Uważna fotografia."

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK