| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja. Aby być zadowolonym z kupionego lokalu, należy dokładnie zapoznać się z ofertą, którą przedstawia deweloper. Często nazwy nowo powstających osiedli nie odzwierciedlają rzeczywistego stanu mieszkań i pełnią jedynie funkcję promocyjną. Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Zakup mieszkania to przemyślana inwestycja

Minęły już czasy, gdy zakup nowego mieszkania wiązał się po prostu z wyborem lokalu o określonym metrażu w świeżo wybudowanym bloku. Potencjalni nabywcy, zwłaszcza jeśli posiadają odpowiednie zasoby finansowe, chcą wiedzieć, że realizowana inwestycja jest czymś więcej niż tylko miejscem do spania. Świadomi tego deweloperzy kuszą więc klientów perspektywami życia w przyjemnym, bezstresowym otoczeniu. O klasie mieszkania świadczą bowiem nie tylko czynniki związane z jego wyglądem czy jakością wykonania. Istotną rolę pełni również komfort użytkowania wszystkich tak zwanych wspólnych części budynku. Powinny one przede wszystkim zapewniać lokatorom bezpieczeństwo, swobodę poruszania się po obiekcie i utrzymywania kontaktów z sąsiadami, a także indywidualne pozytywne odczucia estetyczne. Spełnienie pozornie oczywistych wymagań wiąże się z zastosowaniem określonych rozwiązań, zapewniających codzienną wygodę.

Winda, korytarz, parking podziemny

Swoistą wizytówką każdego obiektu, nie tylko mieszkalnego, jest wejście. Na szczęście miejsce ciasnych i ponurych „bram” stopniowo zastępują już gustowne, przestronne hole.

– W prestiżowych przedsięwzięciach coraz częściej wprowadza się też usługę recepcji, która jest zarówno wyrazem pewnego luksusu, jak i prostym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu życia lokatorów – zwraca uwagę Witold Sadowski z firmy Deka Inwestycje, realizującej we Wrocławiu projekt Aparthotel Invite.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Chorwacji po przystąpieniu do UE

W widocznej i łatwo dostępnej części takiego holu powinna być usytuowana przynajmniej jedna winda. Łączy ona wszystkie naziemne kondygnacje oraz parking podziemny, który jest dziś niezbędną i standardową częścią nowych budynków. Wszystkie poziomy muszą być przy tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejny etap na drodze do mieszkania stanowią korytarze. Wyposażone w podwieszane sufity, szerokie, klimatyzowane i dobrze oświetlone powinny gwarantować bezproblemową komunikację. Dlatego w większych gmachach istotne jest czytelne oznaczenie wszystkich oddzielonych od siebie drzwiami przejść. Nie bez znaczenia jest również elegancki i przyjemny dla oka wystrój.

– W wielu współczesnych inwestycjach panuje pozytywny trend do pokrywania części wspólnych naturalnymi okładzinami, jak drewno czy kamień – dodaje Witold Sadowski.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK