| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Studencki wynajem – stereotypy zwyciężają

Studencki wynajem – stereotypy zwyciężają

Stereotypy i złe doświadczenia związane z wynajmowaniem mieszkań studentom wciąż biorą górę w zachowaniach rynkowych właścicieli mieszkań. W ankiecie przeprowadzonej wśród agentów Metrohouse & Partnerzy S.A. wyraźnie widać, że właściciele mieszkań nie są pozytywnie nastawieni do wynajmu mieszkań studentom.

Aż 80 proc. odpowiada twierdząco na pytanie, czy w swojej pracy zdarzyła się im sytuacja, kiedy właściciel mieszkania zastrzega, że nie życzy sobie oferowania lokalu studentom. Aż 43 proc. wszystkich ankietowanych stwierdziło, że takie przypadki zdarzają się często. Jedynie 2 proc. doradców biorących udział w ankiecie nigdy nie spotkało się z taką sytuacją.

Zobacz także: Pesymistyczne nastroje na rynku mieszkaniowym

Pośrednicy zapytani o to, jakie bariery stoją u podstaw braku zaufania do studentów, na pierwszym miejscu wymieniają obawę o stan mieszkania. Taką odpowiedź wybrało 57 proc. ankietowanych agentów. Nie bez znaczenia jest postrzeganie studentów jako potencjalnych imprezowiczów, którzy mogą zakłócać ciszę nocną okolicznym sąsiadom. Imprezowy tryb życia stoi u podstaw 23 proc. odpowiedzi udzielonych przez agentów. Co zaskakujące, w opinii agentów problemem nie muszą być obawy związane z opłatami za mieszkanie – tylko 7 proc. ankietowanych twierdzi, ze jest to główna bariera w wynajmie. Wielu agentów zwraca także uwagę, że obawy mogą dotyczyć wszystkich trzech wymienionych czynników. W przeświadczeniu wielu właścicieli mieszkań nadal króluje stereotyp studenta jako wiecznego imprezowicza, nie dbającego o wynajmowane mieszkanie. Ważna jest także sezonowość najmu studenckiego – wiele wynajmów kończy się wraz z zakończeniem roku akademickiego, co ma wpływ na zerwanie ciągłości najmu, na której właścicielom mieszkań zależy.  

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK