| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Studencki wynajem – stereotypy zwyciężają

Studencki wynajem – stereotypy zwyciężają

Stereotypy i złe doświadczenia związane z wynajmowaniem mieszkań studentom wciąż biorą górę w zachowaniach rynkowych właścicieli mieszkań. W ankiecie przeprowadzonej wśród agentów Metrohouse & Partnerzy S.A. wyraźnie widać, że właściciele mieszkań nie są pozytywnie nastawieni do wynajmu mieszkań studentom.

W ostatnim pytaniu pośrednicy zostali zapytani o to, czy ich doświadczenia związane z wynajmem mieszkań studentom potwierdzają obawy właścicieli lokali. W tym przypadku zdania są podzielone. 39 proc. ankietowanych doradców potwierdza, że obawy właścicieli są uzasadnione. Natomiast 41 proc. twierdzi, że nie miało dotychczas sytuacji, które stawiałyby studencki wynajem w złym świetle. Marzena Wasilewska, pośrednik z warszawskiego oddziału Metrohouse & Partnerzy twierdzi, że spotykała się z sytuacjami, kiedy właściciele chętnie zgadzali się na wynajem wyłącznie studentom.

– Co więcej, po zakończeniu rocznego wynajmu ładnie wyposażonego trzypokojowego mieszkania z 2000 r. wykształconej i dobrze sytuowanej rodzinie właściciele mieszkania do wynajmu chętnie zgodzili się wynająć je trzem zagranicznym studentom i są znacznie bardziej zadowoleni niż z poprzednich najemców –  opowiada Marzena Wasilewska.

Zobacz także: Gdzie najtaniej można wynająć pokój?

Z kolei Dariusz Michalak, pośrednik z łódzkiego oddziału Metrohouse & Partnerzy, dodaje, że przypinanie łatki studentom jako nierzetelnym najemcom nie ma sensu.

– Oczywiście dla właściciela ideałem jest, jeśli najemcą byłaby sympatyczna, dobrze zarabiająca rodzina, ale wiadomo, że tego nie da się przewidzieć. Uprzedzenia wobec studentów wynikają z nieprzyjemnych doświadczeń ze studentami z przeszłości. Większość ludzi wynajmujących rozumie jednak, że nikt tak naprawdę nie gwarantuje dobrej i bezproblemowej współpracy, więc decydują się bez większych oporów na wynajem swoich mieszkań studentom.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »