| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Szukasz mieszkania? Sprawdź najnowsze promocje u deweloperów

Szukasz mieszkania? Sprawdź najnowsze promocje u deweloperów

Liczba nowych inwestycji deweloperskich rośnie jak grzyby po deszczu. W efekcie na trzech największych rynkach ceny nowo wprowadzanych do sprzedaży mieszkań w bieżącym roku są o 13% niższe niż jeszcze w 2008. Czy oznacz to, że teraz łatwiej jest o promocje, rabaty i prezenty?

Kup garaż, drugi dostaniesz gratis

Wśród deweloperów mniej popularne niż rabaty są promocje na pomieszczenia przynależne, czyli garaże i komórki lokatorskie. Należy tu zauważyć, że rzeczywisty koszt takiego prezentu dla dewelopera najczęściej jest niższy niż wynikałoby to z cennika. Szeroką ofertę promocji na pomieszczenia przynależne posiada J.W. Construction.

– Na osiedlu Lewandów Park, w wybranym typie mieszkań o powierzchni około 40 m2, ogród zimowy jest za darmo, natomiast za werandy w pozostałych lokalach trzeba zapłacić licząc każdy metr jedynie za połowę ceny metra kwadratowego mieszkania. Natomiast osoby, które zainteresowane są posiadaniem dwóch garaży powinny zapoznać się z ofertą sprzedaży ostatnich mieszkań w inwestycji Osiedle Lazurowa na warszawskim Bemowie. Dla klientów przygotowaliśmy specjalną ofertą, w ramach której płacąc za jeden garaż można otrzymać dwa – wylicza Tomasz Panabażys, wiceprezes zarządu J.W. Construction Holding S.A.

Zobacz także: Warszawa: Gdzie po tanie mieszkanie?

Spośród badanych firm najbardziej hojny wydaje się Meblopol w inwestycji Arena Dom. W związku z tym, że w sprzedaży pozostało kilka ostatnich mieszkań zarówno miejsca postojowe, jak i komórki lokatorskie są tu dołączone do lokali za darmo. Na darmowy, lub przynajmniej tańszy garaż można też liczyć w firmach: Alfa Dach, PBG DOM, Salwirak, Skaland i SUPO. Promocji dotyczących komórek lokatorskich można ponadto szukać u deweloperów: Ba-wa, Nordcoop oraz SUPO.

Wykończenie wciąż mało popularne - dlaczego?

Jeszcze rzadziej deweloperzy oferują w cenie lokalu jego chociaż częściowe wykończenie. Tego typu promocje występują tylko w 6 firmach na 29 badanych. Dla nabywcy minusem takiego rozwiązania jest przeważnie niewielki wybór materiałów wykończeniowych. Niekwestionowanymi plusami są natomiast oszczędność czasu oraz możliwość sfinansowania wykończenia z kredytem w programie rodzina na swoim. Atrakcyjność cenowa takiego rozwiązania jest kwestią indywidualną. Teoretycznie deweloper powinien być w stanie zaoferować tańsze wykończenie w związku z efektem skali działalności. Praktyka potrafi podważyć to stwierdzenie, szczególnie gdy nowy nabywca chciałby zaoszczędzić wykonując część prac samodzielnie.

Bezstresowa przeprowadzka z deweloperem

W tegorocznej wiosennej ofercie promocyjnej deweloperów można też znaleźć innowacyjne rozwiązania. Na przykład J.W. Construction zaproponował konsultacje ze swoimi pracownikami w wybranym przez klienta miejscu i czasie.

Zobacz także: Kto zapłaci podatek od nieruchomości?

– Usługa powstała z myślą o osobach, którym ze względu na napięty plan dnia lub trudności w poruszaniu się wygodniej jest spotkać się w domu lub biurze – tłumaczy Tomasz Panabażys, wiceprezes zarządu J.W. Construction Holding S.A.

Ciekawą wiosenną promocję zaproponowała też firma Warsaw Trust Development w inwestycji Osiedle Leśnej Polanki. Do końca czerwca kupując mieszkanie w tej inwestycji można liczyć na pokrycie przez dewelopera kosztów przeprowadzki. Dodatkowo firma opłaca nowym nabywcom weekendowy pobyt w hotelu nad morzem.

Zanim jednak wybór padnie na mieszkanie, na które nabywca wynegocjował największy rabat, bezwzględnie należy porównać wszystkie podobne oferty w wybranej okolicy i to zarówna na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Może się bowiem okazać, że wykończone mieszkanie w budynku oddanym do użytkowania dwa lata temu położonym po drugiej stronie ulicy będzie tańsze niż oferowane przez dewelopera. Oprócz samej ceny lokalu trzeba bowiem uwzględnić koszty: wykończenia, transakcyjne i najmu w oczekiwaniu na oddanie lokalu do użytkowania.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Rzecznik Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych reprezentuje interesy osób ubezpieczających, ubezpieczonych, uposażonych lub uprawnionych z umów ubezpieczenia, członków funduszy emerytalnych, uczestników pracowniczych programów emerytalnych, osób otrzymujących emeryturę kapitałową lub osób przez nie uposażonych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK