| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Rewitalizacja i budownictwo osiedli mieszkaniowych w Polsce celem Unii Europejskiej

Rewitalizacja i budownictwo osiedli mieszkaniowych w Polsce celem Unii Europejskiej

Zapewnienie dobrych warunków poprzez budownictwo i rewitalizacje osiedli mieszkaniowych to jeden z celów Unii Europejskiej. Chodzi o poprawę jakości życia mieszkańców.

Chodzi o stworzenie podstaw finansowych, dzięki którym poprawi się jakość życia mieszkańców miast. W Polsce niestety istnieje bardzo dużo miast, które nie cieszą się najlepszą formą. Zła jakość techniczna budynków, które stanowią zagrożenie dla mieszkańców, to codzienność w niektórych miejscach. Brakuje też przestrzeni, które mogą służyć jako miejsce wypoczynku, na przykład parków czy skwerów. Rośnie koszt utrzymania mieszkań ze względu na duże zużycie energii. To tylko niektóre z problemów, które dotknęły nasz kraj. Jednak Unia Europejska przewidziała specjalny program, który polega na rewitalizacji miast. W innych krajach efekty widoczne są gołym okiem. Skutkiem jest poprawa jakości życia mieszkańców miast.

Zobacz także: Jak wykończyć mieszkanie i uniknąć stresu?

Nasz kraj też powinien skorzystać z tego, co oferuje nam Unia Europejska. W przeciwnym wypadku fundusze europejskie dla Polski przepadną bezpowrotnie. Dużą rolę w takiej sytuacji spełniają samorządy terytorialne, które powinny koordynować inwestycje rewitalizacyjne. Dobrze zagospodarowane fundusze europejskie powinny stać się kołem zamachowym wyjścia Polski z kryzysu gospodarczego i stwarzać potrzebną dla osób słabszych osłonę socjalną, aby niezaspokojone potrzeby socjalne nie stawały się barierą rozwoju gospodarczego.

Zobacz także: Zamiana większego mieszkania na dwa mniejsze. Ile to kosztuje?

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zapewnienie dobrych warunków poprzez budownictwo i rewitalizacje osiedli mieszkaniowych to jeden z celów Unii Europejskiej.
Zapewnienie dobrych warunków poprzez budownictwo i rewitalizacje osiedli mieszkaniowych to jeden z celów Unii Europejskiej.

Kodeks pracy 2018. Praktyczny komentarz z przykładami STANDARD129.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK