| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Polskie mieszkania jedne z najbardziej przeludnionych Europie?

Polskie mieszkania jedne z najbardziej przeludnionych Europie?


Jak podaje portal Home Broker, ponad 60% polskich rodzin mieszka w lokalach które są przeludnione. Polska zaś jest na 28 miejscu na 30 krajów których mieszkańcy żyją w takich warunkach mieszkaniowych.

Europejskie standardy zakładają, że każdy singiel lub para czy bezdzietne małżeństwo powinno mieszkać w mieszkaniu dwupokojowym. Gdy pojawią się w domu dziecko, lokal należy zamienić na trzypokojowe. Może z tego wynikać, że małżeństwo z piątką dzieci powinno mieszkać w pięciopokojowej nieruchomości. Jak wiemy, rzeczywistość w Polsce wygląda zupełnie inaczej. Czasem rodziny wielodzietne muszą zadowolić się dwupokojowym mieszkaniem, a nawet kawalerką. Jak to wygląda w innych krajach Europy?

Zobacz także: Polski rynek mieszkaniowy najgorszy w Europie?

W krajach Unii Europejskiej standard jest zróżnicowany w zależności od tego, ile dzieci znajduje się w rodzinie. W najgorszych sytuacjach są kraje, które dopiero dołączyły do wspólnoty. W tych krajach nawet 29% rodzin bezdzietnych boryka się z problemem przeludnienia i nawet 60% rodzin posiadających dzieci. Dla krajów dawniej przyjętych do wspólnoty to odpowiednio 5,8% i 14%.

Polska zajmuje 28 miejsce na 30 krajów, jednak warunki cały czas się poprawiają. Najgorzej radzi sobie Rumunia, Węgry i Łotwa. Wskaźnik przeludnienia osiąga tam nawet 70%. Najlepszymi warunkami mogą się cieszyć Cypr i Holandia. W tych krajach problem przeludnienia ma tylko 1 rodzina na 100.

Zobaz także: Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W krajach Unii Europejskiej standard jest zróżnicowany w zależności od tego, ile dzieci znajduje się w rodzinie. W najgorszych sytuacjach są kraje, które dopiero dołączyły do wspólnoty
W krajach Unii Europejskiej standard jest zróżnicowany w zależności od tego, ile dzieci znajduje się w rodzinie. W najgorszych sytuacjach są kraje, które dopiero dołączyły do wspólnoty

Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Majcherczak

Starszy Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK