| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Raporty i analizy > Polskie mieszkania jedne z najbardziej przeludnionych Europie?

Polskie mieszkania jedne z najbardziej przeludnionych Europie?


Jak podaje portal Home Broker, ponad 60% polskich rodzin mieszka w lokalach które są przeludnione. Polska zaś jest na 28 miejscu na 30 krajów których mieszkańcy żyją w takich warunkach mieszkaniowych.

Europejskie standardy zakładają, że każdy singiel lub para czy bezdzietne małżeństwo powinno mieszkać w mieszkaniu dwupokojowym. Gdy pojawią się w domu dziecko, lokal należy zamienić na trzypokojowe. Może z tego wynikać, że małżeństwo z piątką dzieci powinno mieszkać w pięciopokojowej nieruchomości. Jak wiemy, rzeczywistość w Polsce wygląda zupełnie inaczej. Czasem rodziny wielodzietne muszą zadowolić się dwupokojowym mieszkaniem, a nawet kawalerką. Jak to wygląda w innych krajach Europy?

Zobacz także: Polski rynek mieszkaniowy najgorszy w Europie?

W krajach Unii Europejskiej standard jest zróżnicowany w zależności od tego, ile dzieci znajduje się w rodzinie. W najgorszych sytuacjach są kraje, które dopiero dołączyły do wspólnoty. W tych krajach nawet 29% rodzin bezdzietnych boryka się z problemem przeludnienia i nawet 60% rodzin posiadających dzieci. Dla krajów dawniej przyjętych do wspólnoty to odpowiednio 5,8% i 14%.

Polska zajmuje 28 miejsce na 30 krajów, jednak warunki cały czas się poprawiają. Najgorzej radzi sobie Rumunia, Węgry i Łotwa. Wskaźnik przeludnienia osiąga tam nawet 70%. Najlepszymi warunkami mogą się cieszyć Cypr i Holandia. W tych krajach problem przeludnienia ma tylko 1 rodzina na 100.

Zobaz także: Czy wiesz w jakich krajach nie ma ograniczeń w nabywaniu nieruchomości?

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

W krajach Unii Europejskiej standard jest zróżnicowany w zależności od tego, ile dzieci znajduje się w rodzinie. W najgorszych sytuacjach są kraje, które dopiero dołączyły do wspólnoty
W krajach Unii Europejskiej standard jest zróżnicowany w zależności od tego, ile dzieci znajduje się w rodzinie. W najgorszych sytuacjach są kraje, które dopiero dołączyły do wspólnoty

Wersja PREMIUM Kodeks Pracy 2016169.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Struzik

Dyrektor Zarządzający internetowego serwisu pracy MonsterPolska.pl, polskiego oddziału międzynarodowej grupy Monster.com.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »