| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości komercyjne > Remont zatoki autobusowej na placu Konstytucji w Warszawie

Remont zatoki autobusowej na placu Konstytucji w Warszawie

Zarząd Dróg Miejskich remontuje zatokę autobusową na placu Konstytucji w Warszawie. Na czas prac, przystanek został przeniesiony. Prace potrwają ok. miesiąca.

Na placu Konstytucji w kierunku Mokotowa.  W porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego na czas przeprowadzanych prac przystanek został przeniesiony i obecnie znajduje się bliżej stacji metra Politechnika. 

 W związku z awarią MPWiK  i zapadnięciem się studzienek, nawierzchnia  nie była w najlepszym stanie. Na podstawie porozumienia z Mpwik, które partycypuje w kosztach, zatoka będzie miała nową betonową nawierzchnię.

W tym tygodniu wykonawca prac wylał już beton, przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, zapewniającego równomierne rozłożenie oraz zachowanie jej jednorodności, zgodnie z wymaganiami norm. Do zagęszczenia mieszanki betonowej stosowane są  mechaniczne urządzenia wibracyjne tj wibratory buławowe oraz listwę wibracyjną, zapewniające jednolite zagęszczenie. Po wylaniu masy betonowej i zastosowaniu specjalnej emulsji, która ma za zadanie zmniejszyć odparowywanie wody, beton potrzebuje od 25 do 28 dni, aby się związać. Po tym czasie i oddaniu przez wykonawcę zatoki do eksploatacji, Zarząd Transportu Miejskiego przywróci dotychczasowy przystanek autobusowy.

Zobacz także: Modernizacji przejścia dla pieszych pod Rondem Czterdziestolatka - konkurs architektoniczny

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK