| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nieruchomości komercyjne > Wynajem biur na wysokim poziomie

Wynajem biur na wysokim poziomie

Rynek wynajmu biur utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2011 r. w Warszawie wynajęto rekordowo dużą ilość powierzchni biurowych. Jak wygląda zainteresowanie wynajmem biur w innych miastach?

Największe warszawskie biurowce, do których w tym roku wprowadzą się najemcy, to Business Garden, (32 tys. mkw.), Senator (22,2 tys. mkw.), Poleczki Business Park (21 tys. mkw.) i Wilanów Office Park (20 tys. mkw.). Poza dużymi kompleksami zostaną ukończone także mniejsze projekty jak np. Inwestycja Kijowska na warszawskiej Starej Pradze. W dwóch budynkach, które tworzą ciekawą koncepcyjnie całość, PBM Południe Development odda do użytku łącznie prawie 4 tys. użytkowej powierzchni biurowej. Odrestaurowana, kameralna, zabytkowa kamienica dostarczy 1,6 tys. mkw. biur, a nowopowstały, modernistyczny obiekt ponad 2,2 tys. mkw.

Zobacz także: Banki stawiają na inwestycje biurowe

Wzrost cen

Jak określają analitycy, w 2011 roku najwyższe czynsze transakcyjne w Warszawie „powróciły na ścieżkę wzrostu”. Eksperci JLL podają, że czynsze za najlepsze powierzchnie biurowe wahają się obecnie w granicach od 22 do 25 euro za metr kwadratowy miesięcznie. W centrum miasta w niektórych biurowcach klasy AAA stawki wywoławcze są nawet wyższe.

Poza centralnym obszarem miasta najemcy muszą zapłacić od 15–15,50 euro/ mkw./ m-c. W budynkach starszych, oddalonych od Śródmieścia metr kosztuje ok. 12–13 euro. 

Stawki czynszowe w najlepszych obiektach biurowych w miastach regionalnych (Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź) kształtują się obecnie w przedziale 11–13,5 euro/mkw./ m-c w Łodzi, do 16 euro/ mkw./ m-c w Poznaniu.

Zobacz także: Prosta Tower – nowy biurowiec na warszawskiej Woli: GALERIA

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Biuro. Fot. Armstrong
Biuro. Fot. Armstrong

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »