| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Archicom planuje zwiększenie sprzedaży mieszkań na 2017 r.

Archicom planuje zwiększenie sprzedaży mieszkań na 2017 r.

Spółka deweloperska Archicom sprzedała w 2016 r. 942 mieszkania. W 2017 r. chce sprzedaż ponad 1000 mieszkań.

Spółka deweloperska Archicom sprzedała w 2016 r. 942 mieszkania, czyli o 54 proc. więcej niż przed rokiem, a liczba wydanych lokali wzrosła o 91 proc., do 938 sztuk - podał deweloper w komunikacie. W 2017 roku spółka chce sprzedać ponad 1.000 mieszkań.

"W minionym roku sprzedaliśmy 942 lokale, czyli aż o 54 proc. więcej od 611 lokali sprzedanych rok wcześniej. W samym IV kwartale sprzedaż wyniosła 237 lokali (wobec 153 lokali w analogicznym kwartale 2015 r. - przyp. PAP). W 2017 r. celem zarządu jest umocnienie pozycji spółki jako lidera we Wrocławiu i sprzedaż ponad 1.000 mieszkań. Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Paweł Ruszczak, członek zarządu Archicom.

Zobacz serwis: Inwestycje

Dodał, że liczba mieszkań przekazanych klientom w 2016 r. wzrosła o 91 proc. rdr, do 938 lokali.

"Przeprowadzone w 2016 r. emisja akcji o wartości 72,2 mln zł oraz emisja 3-letnich obligacji o wartości 55 mln zł umożliwiły sfinansowanie zakupu atrakcyjnych działek we Wrocławiu i Krakowie. Łącznie zabezpieczone grunty pozwalają nam na rozpoczęcie realizacji 4.200 mieszkań oraz 6.000 m2 usług osiedlowych, co daje doskonałe podwaliny do dalszego rozwoju spółki w kolejnych latach" - powiedział Ruszczak.

W 2016 r. do oferty spółki trafiło ponad 1.300 nowych mieszkań, a w samym czwartym kwartale 132 mieszkania w ramach nowego osiedla społecznego Forma, a także kolejne mieszkania w inwestycjach Księżno, Olimpia Port i Słoneczne Stabłowice.

Archicom podał w komunikacie, że realizuje przyjętą podczas IPO politykę dzielenia się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami. W 2016 r. spółka wypłaciła inwestorom w formie dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy łącznie 21,4 mln zł, czyli 0,92 zł na akcję, co stanowiło 50 proc. zysku za rok 2015 r.

"Będziemy konsekwentnie rekomendować WZA także w kolejnych latach wypłatę akcjonariuszom hojnej dywidendy, w wysokości co najmniej 50 proc. zysku" – pwiedział Rafał Jarodzki, wiceprezes Archicom.

Zobacz serwis: Dom i prawo

Źródło: PAP

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Turek

Ewa Turek ekspert komunikacji, trener biznesu, mediator. Od 20 lat doradza w świecie biznesu wspierając w rozwoju osobistym i zawodowym. Pracuje z zarządami, managerami, uczelniami, startupami. Pomaga w skutecznej komunikacji na scenie, w pracy, w życiu. Od 1996 roku działa w branży doradztwa personalnego. Pamięta czasy bez internetu i telefonów komórkowych. Technologia się zmienia, pozostaje człowiek. Mówca na konferencji TEDx. Od lat związana z międzynarodową organizacją edukacyjną Toastmasters International gdzie uzyskała najwyższy tytuł - Distinguished Toastmasters. Wicemistrz Polski Toastmasters. Od lat wspiera innych w rozwoju jako mentor, wykładowca, trener. Przedsiębiorca, prowadzi firmę konsultingową Innova Consulting, której hasło przewodnie brzmi – „Świadoma komunikacja – realny wpływ”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK