| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

W Warszawie przybywa coraz więcej luksusowych inwestycji. Luksusowe mieszkania możemy kupić m.in. na warszawskim Mokotowie na osiedlu przy Polu Mokotowskim. W kompleksie Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań.

Mokotów

Jak większość warszawskich dzielnic Mokotów był kiedyś wsią. W XVII wieku terenem tym zainteresował się Stanisław Lubomirski, zachwycony urokiem zielonych zakątków. To z jego inicjatywy powstały tu pierwsze historyczne budowle, np. zbudowana na zboczu Skarpy Warszawskiej rezydencja „Arkadia” (dziś już nieistniejąca) wraz z kompleksem parkowo-ogrodowym, stanowiącym obecnie otoczenie Królikarni.

Przypuszcza się, że nazwa dzielnicy nawiązuje do imienia pruskiego właściciela wsi. Formy Mokotowo lub Mokoto pojawiły się po raz pierwszy w piśmiennictwie już w 1367 roku. Nazwa Mokotów kojarzy się także z XVIII wiecznym zabytkiem - pałacem marszałkowej Elżbiety Lubomirskiej, który określała jako „Mon Coteau” (z francuskiego: Moje Wzgórze). Jego elementy, przebudowane w XIX wieku przez następną właścicielkę Annę Potocką zachowały się do dziś: to tzw. Domek Mauretański zwany Gloriettą Flamandzką przy ulicy Puławskiej wraz z bramą z gołębnikiem i wieżą (Domek Gotycki). Teren przylegającego do rezydencji parku to znane wszystkim warszawiakom „Morskie Oko”.

Prawdziwa moda na Mokotów zaczęła się w XIX wieku, kiedy to zamożni mieszkańcy zaczęli budować tu okazałe wille i pałacyki. W krótkim czasie okolica zyskała sławę elitarnego letniska warszawskiej śmietanki towarzyskiej. Formalnie do administracyjnego obszaru stolicy Mokotów został włączony w 1916 roku. Zbudowano tu gmachy uczelni: SGH i SGGW, rozbudowywano wille i modernizowano ulice, tworzono linie tramwajowe. W czasie II Wojny Światowej większość zabytkowych budynków uległa zniszczeniu, jednak część z nich udało się odbudować lub odrestaurować. Od tamtej pory Mokotów nieustannie się rozwija. Duch dawnej Warszawy w połączeniu z nowoczesnym obliczem - prestiżowymi apartamentowcami, zapleczem handlowym i gastronomicznym, wreszcie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, w tym licznymi miejscami zabaw dla dzieci, powodują, że Mokotów wyróżnia się na tle innych dzielnic stolicy niepowtarzalnym charakterem i urokiem. 

Osiedle Eko-Parku

Grazioso Apartamenty i Violino Apartamenty, ekskluzywne inwestycje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, adresowane są do najbardziej wymagających odbiorców. Stanowią ostatni etap zabudowy realizowanej w ramach osiedla Eko-Parku. Na jego terenie znajdują się zadbane tereny zielone z ozdobnymi drzewami, skwery, liczne restauracje i sklepy oraz place zabaw dla dzieci. Kompleks złożony z 11 rezydencji mieszkaniowych został uznany za jeden z najciekawszych architektonicznie i najbardziej prestiżowych w Warszawie. Jego wyjątkowa architektura i najwyższa jakość wykonania zostały docenione w licznych konkursach. Spółka jest laureatem min. nagrody „Central & Eastern European Residential Development of the Year 2003” oraz laureatem Plebiscytu Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2005 w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”. O wiarygodności i reputacji dewelopera świadczy fakt, iż blisko 30% nabywców nowych mieszkań stanowią dotychczasowi mieszkańcy osiedla.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Trivago

Porównywarka internetowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK