| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

W Warszawie przybywa coraz więcej luksusowych inwestycji. Luksusowe mieszkania możemy kupić m.in. na warszawskim Mokotowie na osiedlu przy Polu Mokotowskim. W kompleksie Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań.

Mokotów

Jak większość warszawskich dzielnic Mokotów był kiedyś wsią. W XVII wieku terenem tym zainteresował się Stanisław Lubomirski, zachwycony urokiem zielonych zakątków. To z jego inicjatywy powstały tu pierwsze historyczne budowle, np. zbudowana na zboczu Skarpy Warszawskiej rezydencja „Arkadia” (dziś już nieistniejąca) wraz z kompleksem parkowo-ogrodowym, stanowiącym obecnie otoczenie Królikarni.

Przypuszcza się, że nazwa dzielnicy nawiązuje do imienia pruskiego właściciela wsi. Formy Mokotowo lub Mokoto pojawiły się po raz pierwszy w piśmiennictwie już w 1367 roku. Nazwa Mokotów kojarzy się także z XVIII wiecznym zabytkiem - pałacem marszałkowej Elżbiety Lubomirskiej, który określała jako „Mon Coteau” (z francuskiego: Moje Wzgórze). Jego elementy, przebudowane w XIX wieku przez następną właścicielkę Annę Potocką zachowały się do dziś: to tzw. Domek Mauretański zwany Gloriettą Flamandzką przy ulicy Puławskiej wraz z bramą z gołębnikiem i wieżą (Domek Gotycki). Teren przylegającego do rezydencji parku to znane wszystkim warszawiakom „Morskie Oko”.

Prawdziwa moda na Mokotów zaczęła się w XIX wieku, kiedy to zamożni mieszkańcy zaczęli budować tu okazałe wille i pałacyki. W krótkim czasie okolica zyskała sławę elitarnego letniska warszawskiej śmietanki towarzyskiej. Formalnie do administracyjnego obszaru stolicy Mokotów został włączony w 1916 roku. Zbudowano tu gmachy uczelni: SGH i SGGW, rozbudowywano wille i modernizowano ulice, tworzono linie tramwajowe. W czasie II Wojny Światowej większość zabytkowych budynków uległa zniszczeniu, jednak część z nich udało się odbudować lub odrestaurować. Od tamtej pory Mokotów nieustannie się rozwija. Duch dawnej Warszawy w połączeniu z nowoczesnym obliczem - prestiżowymi apartamentowcami, zapleczem handlowym i gastronomicznym, wreszcie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, w tym licznymi miejscami zabaw dla dzieci, powodują, że Mokotów wyróżnia się na tle innych dzielnic stolicy niepowtarzalnym charakterem i urokiem. 

Osiedle Eko-Parku

Grazioso Apartamenty i Violino Apartamenty, ekskluzywne inwestycje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, adresowane są do najbardziej wymagających odbiorców. Stanowią ostatni etap zabudowy realizowanej w ramach osiedla Eko-Parku. Na jego terenie znajdują się zadbane tereny zielone z ozdobnymi drzewami, skwery, liczne restauracje i sklepy oraz place zabaw dla dzieci. Kompleks złożony z 11 rezydencji mieszkaniowych został uznany za jeden z najciekawszych architektonicznie i najbardziej prestiżowych w Warszawie. Jego wyjątkowa architektura i najwyższa jakość wykonania zostały docenione w licznych konkursach. Spółka jest laureatem min. nagrody „Central & Eastern European Residential Development of the Year 2003” oraz laureatem Plebiscytu Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2005 w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”. O wiarygodności i reputacji dewelopera świadczy fakt, iż blisko 30% nabywców nowych mieszkań stanowią dotychczasowi mieszkańcy osiedla.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK