| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

Nowe inwestycje budowlane w Lublinie

W Lublinie realizowanych jest kilka inwestycji budowlanych: mieszkalnych i handlowo-usługowych, oddanie do użytku przewidziane jest na 2013–2014 rok. Ilość wykonywanych projektów budowlanych pozwala mówić o dynamicznym rozwoju Lublina, władze miasta chcą w ten sposób podnieść jakość życia mieszkańców.

Kolejny obiekt to park handlowy Inter Ikea Centre Group Poland. Na 29 hektarach przewidziano między innymi ogromny market wraz z halami magazynowymi. Powierzchnia handlowa wyniesie 80 tys. m kw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych także ponad 3 tys. miejsc parkingowych. W centrum zaplanowano ok. 150 sklepów i punktów usługowych. Co bardziej interesujące, w tej inwestycji zostanie otworzony pierwszy sklep Ikei w całej południowo-wschodniej części kraju. Ponadto inwestor obiektu zobowiązał się wybudować ulicę na odcinku, który połączy realizowaną przez miasto ulicę Stefczyka z aleją Spółdzielczości Pracy. Natomiast sama al. Spółdzielczości Pracy zostanie zmodernizowana. Na odcinku przy granicy miasta, gdzie łączy się z krajową 19, pojawią się nowe przystanki autobusowe, zostaną rozbudowane połączenia z serwisowymi pobocznymi drogami lokalnymi oraz powstanie bezkolizyjny węzeł komunikacyjny wraz z wiaduktem.

Zobacz także: Galeria Dębiec w Poznaniu

Z kolei w segmencie budownictwa mieszkaniowego na szczególną uwagę zasługuje apartamentowiec Metropolitan Park, którego budowa zakończy się we wrześniu 2013 roku. Projekt realizowany przez TBV przy ulicy Pana Balcera, będzie najwyższym budynkiem w mieście, zapewniając mieszkańcom niepowtarzalny widok na panoramę Lublina. Teren inwestycji pod względem lokalizacji jest jednym z najbardziej atrakcyjnych w mieście, a to za sprawą niedużej odległości od centrum i bezpośredniego dostępu do terenów rekreacyjnych. 63-metrowa konstrukcja łączy funkcjonalność, nowoczesny design oraz piękno okolicznego krajobrazu. Oprócz apartamentów przewidziano także całkowicie podpiwniczony garaż podziemny znajdujący się na trzech kondygnacjach oraz część usługową, którą zaplanowano na parterze. Będzie ona dostępna zarówno dla mieszkańców, jak i klientów z zewnątrz.

Fot. Schindler

Dostęp do części mieszkalnej będzie prowadził przez ogólnodostępną recepcję w głównym hallu wejściowym, gdzie znajdą się 3 nowoczesne windy marki Schindler, które będą odpowiadać za bezpieczną i komfortową komunikację w obiekcie. Następne piętra to część budynku, w której zostały zaprojektowane apartamenty jednopoziomowe o zróżnicowanej powierzchni mieszkalnej, zaś na ostatnim piętrze znajdzie się 7 komfortowych dwupoziomowych apartamentów. Przed budynkiem będzie rozciągał się zaprojektowany przez architektów zieleni ogród z ławeczkami i miejscem dla najmłodszych. Ponadto, mieszkańcy będą mogli robić zakupy w budynku parkingowo–usługowym, realizowanym w ramach kompleksu „Metropolitan Park”, gdzie zamontowane zostaną schody i chodniki ruchome.

Wspomniane inwestycje to tylko kilka najciekawszych realizacji w mieście. Niewątpliwie podnoszą one atrakcyjność miasta zarówno w oczach potencjalnych turystów, jak i mieszkańców, a co za tym idzie, wpływają bezpośrednio na jego rozwój ekonomiczny i gospodarczy.

Zobacz także: Osiedle Myśliwska III w Krakowie

Źródło: Schindler

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »