| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Nowe mieszkania komunalne (TBS) w Toruniu

Nowe mieszkania komunalne (TBS) w Toruniu

Niebawem ruszy budowa następnych mieszkań komunalnych (TBS) w Toruniu. Inwestycja będzie obejmować dwa bloki znajdujące się przy ul. Armii Ludowej. To pierwsza tego typu inwestycja, która realizowana jest przez miasto Toruń wraz z Toruńskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Budowa mieszkań komunalnych wspólnie z TTBS jest nowym elementem realizowanego konsekwentnie w Toruniu wieloletniego programu rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. W jego ramach od kilku lat w naszym mieście budowanych jest rocznie ok. sto nowych mieszkań. Do tej pory miasto budowało je samo, było jedynym inwestorem. Tak jest na przykład w budowanym obecnie bloku przy ul. Olsztyńskiej 124-130. Miasto nie ma tu partnera, a jedynie uzyskało wsparcie z funduszu dopłat.

Zobacz także: Inteligentne domy w okolicach Warszawy

Przy realizacji kolejnych inwestycji mieszkaniowych miasto przechodzi z bezpośredniego inwestowania do współinwestowania. Tak będzie właśnie w przypadku bloków przy Armii Ludowej. Mieszkania będą budowane wspólnie z TTBS, oczywiście przy dofinansowaniu z funduszu dopłat. Pomoc z budżetu państwa wyniesie 40% kosztów, a kolejnych 20% da TTBS. Inną możliwością jest budowa mieszkań w partnerstwie publiczno-prywatnym, do czego także miasto planuje się przymierzyć.

- Przy Armii Ludowej powstaną dwa bloki, a w nich łącznie 48 mieszkań komunalnych. Budowa ruszy w lipcu 2013 r., a w roku 2015 do nowych mieszkań wprowadza się lokatorzy – mówi Monika Mikulska, dyrektor Biura Mieszkalnictwa UMT.

Zobacz także:  Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Przypomnijmy, że w tym roku miasto odda do użytku ponad 80 nowo wybudowanych mieszkań komunalnych: 34 przy ul. Olsztyńskiej 124-130 i 48 w kompleksowo zmodernizowanym dawnym hotelowcu „Lipsk” przy ul. Działowskiego na Rubinkowie.

Źródło: Materiały prasowe

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »