| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Mielno jest jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się miast nad Bałtykiem. Kupno działki w Mielnie to inwestycja, która może przynieść zysk lub stać się lokatą kapitału zapewniającą stały, pewny dochód.

Gmina Mielno to atrakcyjny, nadmorski region, który co roku odwiedzają rzesze turystów z kraju i z zagranicy. Na co dzień gminę zamieszkuje około 5000 mieszkańców w 13 miejscowościach. Najpopularniejsze ośrodki turystyczne w gminie to oczywiście Mielno (siedziba gminy), Unieście, Łazy, Chłopy, Sarbinowo, Gąski, Mielenko. Mielno i Unieście leżą na piaszczystej mierzei oddzielającej jezioro Jamno od morza.

Mielno

Spragnionych odpoczynku przyciąga w te rejony linia brzegowa o długości 25 km z szerokimi, czystymi, piaszczystymi plażami. Na terenie gminy leży również jezioro Jamno o powierzchni 22,4 km2, dzięki temu przyjeżdżają tutaj również amatorzy sportów wodnych - żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu.Wydmowo - nizinne, zróżnicowane krajobrazowo, pokryte różnorodnąroślinnością tereny są stworzone do aktywnego wypoczynku, jazdy na rowerze czy długich spacerów. Gmina Mielno tętni życiem nie tylko latem. Wiosna i jesień to ulubione terminy wypoczynku osób starszych i tych, które przyjeżdżają nad morze w celach leczniczych, najlepszym okresem na wdychanie jodu jest wiosna. Wyjątkowy klimat pozytywnie wpływa na ilość osób odpoczywających tutaj poza okresem letnim, a wydłużony sezon turystyczny przekłada się na wyższe dochody z wynajmu pokojów i apartamentów. Gmina Mielno to idealne miejsce do relaksu, aktywności fizycznej na łonie natury oraz odpoczynku od dnia codziennego. Większe ośrodki jak Mielno i niedaleki Kołobrzeg, pozwalają także korzystać z kulturalnych czy też wieczornych rozrywek. 

Zobacz także: Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Popularne imprezy sportowe i kulturalne

Gmina Mielno ma do zaproponowania turystom o wiele więcej niż tylko piękne plaże.W sezonie letnim i poza sezonem organizowane są cykliczne imprezy sportowe i kulturalne cieszące się ogromną popularnością. Niektóre z nich stanowią główny cel przyjazdu turystów w danym terminie. Do największych i najpopularniejszych imprez należą:

  • Międzynarodowy Zlot Morsów  (luty)
  • Magiczne Święto – Mieleńska Noc Sobótkowa  (czerwiec)
  • Międzynarodowe Regaty Klasy Cadet i Optimus gr. „B” o „Puchar Trampa” na Jeziorze Jamno – (czerwiec)
  • Opera nad Bałtykiem  (lipiec)
  • Przegląd Teatrów Ulicznych (sierpień)
  • Mieleńskie Lato Artystyczne  (lipiec – sierpień)
  • Regaty Okręgowe o „Puchar Wójta Gminy Mielno” (październik)

Inwestycje w Mielnie

Mieszkańcy oraz władze samorządowe potrafią wykorzystać ogromy potencjał, jaki dała im w darze natura. Inwestują w bazę i infrastrukturę turystyczną, aby sprostać zapotrzebowaniu oraz zapewnić wysoki standard odpowiedni dla zamożnych oraz zagranicznych turystów. Dowodem na to jest  uchwalony i realizowany Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Mielno na lata 2007-2013. Gmina zabiega od kilku lat również o uzyskanie statutu uzdrowiska ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne, bogactwa naturalne, szczególny klimat oraz brak przemysłu na tym terenie, już obecnie w okolicy znajduje się wiele sanatoriów. Na terenie wybrzeża mieleńskiego panuje specyficzny klimat morski kształtowany przez Morze Bałtyckie. Wiejąca codziennie bryza powodująca falowania morza, które nasyca powietrze solą i jodem. Spacery 0,5 –1 godz. dobrze wpływają na poprawę zdrowia, leczenie chorób krążenia, tarczycy, oskrzeli, płuc.

Zobacz także:  Apartamenty Aura Gdańsk – mieszkania na wyspie

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »