| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Mielno jest jednym z bardziej dynamicznie rozwijających się miast nad Bałtykiem. Kupno działki w Mielnie to inwestycja, która może przynieść zysk lub stać się lokatą kapitału zapewniającą stały, pewny dochód.

Najciekawsze realizowane projekty

Dla rozwoju turystyki w Gminie Mielno realizowane są różne projekty, które mają wpłynąć na podniesienie atrakcyjności gminy zarówno dla turystów jak i inwestorów. W Planie Inwestycyjnym Gminy Mielno na lata 2007–2013 znalazły się między innymi:

  • przebudowa lub budowa ulic i dróg w celu poprawy komunikacji i transportu oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych, realizacja takich projektów podnosi atrakcyjność terenów oraz wartość okolicznych nieruchomości (m.in. przebudowa ulic Wczasowej, Bursztynowej i Słonecznej w Sarbinowie,budowa drogi Sarbinowo – Gąski, Bosmańskiej i Portowej)
  • przebudowa i dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych (m.in. przejścia na plażę w Unieściu, dojście i zejście na plażę przy latarni w Gąskach)
  • rozbudowa terenów przeznaczonych do rekreacji i aktywnego wypoczynku w celu zwiększenia atrakcyjności okolicy dla turystów i mieszkańców (m.in. budowakompleksu sportowego w Mielniez boiskiem do piłki nożnej i siatkówki, kortem tenisowym, bieżnią i trybunami;plac rekreacyjny w Mielnie; ścieżka pieszo-rowerowa między Mielenkiem a Mielenkiem)
  • inwestycje podnoszące atrakcyjność turystyczną regionu (m.in. budowa promenady nadmorskiej od Mielna do Unieścia oraz budowa promenady wzdłuż jeziora Jamno)
  • inwestycje stwarzające warunki do rozwoju turystyki morskiej, jachtowej i sportów wodnych(m.in. promenada wzdłuż jeziora Jamno, projekt budowy 7 mol spacerowo-cumowniczych w miejscowościach gminy Mielno)

Zaplanowane inwestycje Gmina finansuje ze środków własnych oraz ze środków pochodzących z  funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Budżet przewidziany na inwestycje do roku 2014 to w sumie prawie 24mln złotych.

Długofalowe plany inwestycyjne

Dynamicznie rozwijający się region turystyczny jak Gmina Mielno, gdzie realizowane są długofalowe plany inwestycyjne, to dobre miejsce na ulokowanie kapitału w nieruchomościach. W sezonie niemal 100% domków i apartamentów jest wynajętych przez całe wakacje, liczne już teraz sanatoria oraz starania o status uzdrowiska sprawiają, że ruch turystyczne jest ożywiony również poza sezonem. Realizowane przez gminę inwestycje wpływają na wzrost cen nieruchomości oraz ilość turystów  wypoczywających w okolicznych miejscowościach, dlatego zakup działki w tym regionie do dobry pomysł. Przemyślana inwestycja na tak dynamicznie rozwijającym się terenie turystycznym powinna w perspektywie kilku lat przynieść oczekiwany zysk.

Zobacz także:  Apartament nad morzem – na co zwrócić uwagę w czasie odbioru?

Źródło: www.dzialkanadmorzem.pl

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Luksusowe apartamenty Dune prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Artur Dawid Samek

radca prawny, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »