| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Zakup wymarzonego mieszkania – poradnik

Zakup wymarzonego mieszkania – poradnik

Fundusze to główny warunek mający wpływ na zakup mieszkania. Rynek nieruchomości stale się zmienia, zmieniają się ceny, pojawiają się różne szanse jak i pewne zagrożenia związane z zakupem mieszkania. Należy jednak pamiętać o tym, żeby podczas zakupu mieszkania kierować się zdrowym rozsądkiem.

Decyzji o zakupie domu czy mieszkanie nie musimy podejmować od razu. Powinniśmy porównać ze sobą kilka podobnych propozycji, tylko w ten sposób będziemy mogli wybrać tę najlepszą. Ale uważajmy – zbyt długie zwlekanie może doprowadzić do przegapienia dobrej okazji. Warto też zastanowić się, czy lepszą opcją dla nas będzie rynek wtórny czy rynek pierwotny. Decydując się na mieszkanie z rynku wtórnego zwróćmy uwagę na stan wykończenia lokalu – wybranie odnowionego i chociaż w części urządzonego mieszkania (np. zrobionej Łazinki i zabudowy kuchennej) pozwoli nam uniknąć remontu lub ograniczyć go do minimum.

Współczesne standardy rynkowe mobilizują do tworzenia wciąż nowych funkcjonalności, ułatwiających poszukiwanie mieszkaniadodaje Michał Pasterczyk z PolishProperty.eu – Ogłoszenia, doradztwo czy porównywarki cen powinny być dostępne w jednym miejscu i na różnych nośnikach (w tym na urządzeniach mobilnych).

Kupno mieszkania a procedury

Zakup wymarzonej nieruchomości wiąże się z uruchomieniem niezbędnych procedur, z którymi warto zapoznać się wcześniej. Kupując mieszkanie od dewelopera warto zawczasu sprawdzić jego wiarygodności. Możemy to zrobić m.in. poprzez przyjrzenie zgodności danych ewidencyjnych firmy, a także dotychczasowych realizacji.

Niezależnie w jaki sposób pozyskujemy nieruchomość, zawsze należy sprawdzić wszelkie informacje na temat stanu prawnego nieruchomości. Umowa przedwstępna zawarta u notariusza, wpłaty na rachunek powierniczy oraz szczegółowy prospekt informacyjny o inwestycji to elementy wprowadzone tegoroczną ustawą deweloperską, które mają zabezpieczyć interes nabywców.

Niezależnie od kontrowersji jakie budzi ona u wielu deweloperów, korzystanie z jej zapisów jest prawem klienta, o którym należy pamiętać. Niezależnie od oceny korzyści, jakie przynoszą nowe przepisy, ważne jest, by dokładnie przeczytać treść umowy, zwracając szczególną uwagę na zapisy dotyczące jej przedmiotu, wszystkich kosztów i terminów. Każdy punkt można skonsultować ze specjalistą. Przy tak poważnej inwestycji nawet przesadna dociekliwość jest walorem, który pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów.

Zobacz także: 6 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości

Michał Pasterczyk - PolishProperty.eu/ jz

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

PrimeSoft Polska Sp. z o.o.

Specjalista z zakresu systemów IT, zarządzania i workflow|BPM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK