| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Gdzie można znaleźć najtańsze mieszkania?

Gdzie można znaleźć najtańsze mieszkania?

Najtańsze mieszkania z rynku pierwotnego w większych miastach najczęściej są zlokalizowane na ich obrzeżach. We Wrocławiu, w Krakowie i w Warszawie są dzielnice, które kojarzone są z najtańszymi mieszkaniami. Gdzie zatem ich szukać?

Z najtańszymi mieszkaniami w stolicy utożsamiana jest Białołęka. W tej dzielnicy również jest zlokalizowanych najwięcej ofert nowych mieszkań całym mieście. Jest to spowodowane tym, że właśnie w tym rejonie jest budowanych najwięcej lokali kwalifikowanych jako segment popularny. Dodatkowo warto wiedzieć, że wraz ze zwiększającą się liczbą inwestycji na tych terenach powstają również liczne inwestycje komercyjne i handlowo-usługowe. Miasto chętniej inwestuje w tak prężnie rozwijającą się dzielnicę, prowadzone są prace nad usprawnieniem komunikacji z innymi dzielnicami, ale na wszystko będziemy musieli poczekać.

Zobacz także: Wybór odpowiedniego mieszkania – podstawowe zasady

W Krakowie najtańszych mieszkań warto poszukać w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. Jednak tutaj, w przeciwieństwie do Warszawy, oferta nowych mieszkań nie jest zbyt imponująca. Natomiast we Wrocławiu z najtańszymi mieszkaniami kojarzy się rejon Psiego Pola.

Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania mieszkania powinniśmy jednak wiedzieć, że jego cena nie zawsze jest czynnikiem decydującym, a najtańsze mieszkanie nie musi oznaczać najlepszego rozwiązania. Dla wielu osób bardzo ważna jest lokalizacja mieszkania, czasami jest to na tyle istotne, że wybieramy mniejsze i droższe w okolicy centrum mieszkanie, zamiast większe i tańszego, ale na obrzeżach miasta. Czasami jednak obrzeża miasta są na tyle dobrze skomunikowane z centrum miasta, że mieszkanie w granicznych dzielnicach może wiązać się z samymi plusami. Zyskujemy bowiem ciszę i świeże powietrze w atrakcyjnej cenie. Może się zdarzyć też, że komunikacja z centrum będzie fatalna, ale dla nas wcale nie musi to oznaczać najgorszego, zwłaszcza, jeśli nie pracujemy w centrum, a właśnie na obrzeżach nieopodal mieszkania. Dodatkowo coraz częściej pracodawcy dają możliwość pracy z domu, wystarczy dostęp do Internetu i do telefonu. A w najgorszej sytuacji, oczywiście, jeśli nie chcemy tkwić w korkach, możemy wyjeżdżać z domu przed szczytem lub po nim.

Źródło: Emmerson S.A.

Zobacz także: Rośnie popularność kamienic i wielkiej płyty

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »