| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Program obsługi inwestycji deweloperskich – na czym polega?

Program obsługi inwestycji deweloperskich – na czym polega?

Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker, którego celem jest wsparcie deweloperów na całym etapie powstawania inwestycji mieszkaniowej. Na czym będzie polegał program obsługi inwestycji deweloperskich?

Co trzeci klient, który za pośrednictwem Home Broker kupił w 2011 roku nieruchomość, wybrał rynek pierwotny. Z badań, które pośrednik przeprowadził wśród nabywców, wynika, że głównym motywem zakupu mieszkania od dewelopera jest chęć wprowadzenia się do nowego lokalu. Na drugim miejscu znalazły się niższe opłaty czynszowe niż w przypadku mieszkań używanych, a na kolejnych: możliwość wykończenia według własnych upodobań, brak prowizji dla pośrednika oraz oczekiwanie szybkiego wzrostu wartości nieruchomości.

Sprzedający są bardziej elastyczni

– W 2012 roku udział rynku pierwotnego w transakcjach na rynku mieszkaniowym najprawdopodobniej będzie większy niż w tym roku. – ocenia Damian Milibrand, prezes Home Brokera. – Jest to spowodowane rosnącą elastycznością deweloperów, którzy reagując na potrzeby rynku, budują coraz więcej małych mieszkań. Na to nakłada się coraz większa świadomość, że polityka sprzedażowa musi być dostosowana do realiów rynkowych – dodaje.

Zobacz także: Penthouse'y – czym się wyróżniają?

Jego zdaniem dokładnie odwrotnie zachowuje się obecnie rynek wtórny. Proces sprzedaży się wydłuża – od wprowadzenia oferty na rynek do zwarcia umowy ostatecznej mija nawet 5 miesięcy. Oznacza to, że coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Osobom, które chcą sprzedać nieruchomość, trudno pogodzić się z tym, że cena może być niższa od tej, po jakiej kupili mieszkanie. Nie ma też akceptacji dla straty kursowej, jeśli finansowali się kredytem walutowym.

Dlatego plany biznesowe pośrednika na 2012 rok zakładają dalsze zacieśnienie współpracy z deweloperami. Home Broker podpisał już umowy z 450 firmami budującymi mieszkania w całej Polsce. Dla porównania na koniec 2010 roku takich partnerów biznesowych miał niespełna 200.

Zobacz także: Deweloperzy budują nawet zimą

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker. Fot. Fotolia
Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker. Fot. Fotolia

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Filipowicz

Ekspert ZZL. Business Partner ForFuture oraz HRtec. Współzałożyciel i członek Zarządu HR Development Klastrer. Wykładowca na kilku uczelniach (w tym: Akademia Leona Koźmińskiego, SGH). Współzałożyciel i członek Zarządu HR Development Cluster. Prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner oraz członek CIPD (Chartered Institute of Personnel Development). Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży szkoleniowo- konsultingowej. Twórca autorskiego Modelu Kompetencji Zawodowych oraz narzędzi Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Autor książek: „Zarządzanie Kompetencjami Zawodowymi” (PWE 2004), „Rozwój organizacji poprzez rozwój efektywności pracowników” (WK 2008), oraz „Zarządzanie Kompetencjami Zawodowymi – perspektywa firmowa i osobista” (WK 2014) jak również licznych publikacji z zakresu ZZL, zarządzania kompetencjami, Human Performance Improvement i strategii organizacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK