| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Osiedle Tęczowe w „Rodzinie na Swoim”

Osiedle Tęczowe w „Rodzinie na Swoim”

Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”. Prawdopodobnie po kolejnej zmianie limitów kupno mieszkania w Warszawie w "Rodzinie na Swoim" będzie już niemożliwe.

Każdy, kto chciałby kupić mieszkanie w programie „Rodzina na Swoim” po obowiązującej jeszcze stawce 6.435 zł za mkw., powinien się pospieszyć. Grudzień 2011 może być ostatnią chwilą na decyzję i możliwość zakupu mieszkań w tej cenie. Od nowego roku cięcia mogą być jeszcze większe.

Z początkiem 2012 r. stawki w „Rodzinie na Swoim” mogą zostać ponownie obniżone w związku z wygaszaniem programu. Całkowicie zniknie on z końcem przyszłego roku. Spadki zaczęły się już latem. Jeszcze w wakacje limit wynosił 9.800 zł za mkw., we wrześniu spadł do 7.011 zł, natomiast od października wynosi już tylko 6.435 zł za mkw. Po kolejnym obniżeniu limitu, które nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2012 r., kupienie mieszkania w ramach „Rodziny na Swoim” w Warszawie będzie praktycznie niemożliwe.

Zobacz także: Mniejsze mieszkania od deweloperów

– Zainteresowanie programem „Rodzina na Swoim” nadal jest ogromne. Dla wielu osób to ważne, aby zdążyć kupić mieszkanie w kredycie z dopłatą, szczególnie, że dodatkowym problemem przy kredytach może być Rekomendacja S, która wejdzie od 1 stycznia wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu w firmie Dolcan.

Mieszkania z pierwszego etapu Osiedla Tęczowego stołeczny deweloper już przekazuje klientom. Klucze do swoich mieszkań odebrali mieszkańcy pierwszych 4 budynków. Mieszkania w kolejnych 6 budynkach będą sukcesywnie przekazywane właścicielom. Osiedle charakteryzuje kameralna zabudowa – w każdym budynku powstają jedynie 22 mieszkania. Te na parterze mają własne, duże ogródki, a pozostałe balkony. Budynki zostały zaprojektowane w niskiej zabudowie – mają tylko 4 kondygnacje. Architektura i plan całego osiedla są bardzo spójne: wyróżnia je modernistyczna, prosta linia budynków, klinkierowe wykończenia fasad oraz połączenie stali i szkła na balkonach.

Zobacz także: Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

W niedalekim sąsiedztwie ul. Szczęsnej i Techników, gdzie zlokalizowane jest osiedle, znajdują się centra handlowe jak m.in. Blue City, Reduta czy Castorama, ale także tereny zielone nad Stawem Koziorożca czy w parku na Szczęśliwicach. Dobra jest również komunikacja, która opiera się nie tylko na komunikacji miejskiej, lecz także podmiejskich pociągach: niedaleko jest stacją PKP i SKM.

W ramach projektu zabudowy firma Dolcan za symboliczną opłatą sprzedała część zlokalizowanej działki na potrzeby dzielnicy Włochy. W pobliżu osiedla powstała nowoczesna, ogólnodostępna przychodnia zdrowia, która niebawem zostanie oddana do użytku.

Źródło: materiały prasowe

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny  na Swoim”. Fot. Dolcan
Na Osiedlu Tęczowym w Warszawie znajdziemy jeszcze mieszkania, które kwalifikują się do dopłat w ramach „Rodziny na Swoim”. Fot. Dolcan

Monitor prawa pracy i ubezpieczeń518.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »