| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development. Co o powstających Promenadach myślą mieszkańcy Wrocławia?

Spośród pięćdziesięciorga anonimowo zapytanych wrocławian aż 70% słyszało o powstającej dzielnicy. Pośród 58 respondentów, którzy wypełnili ankietę podczas targów redNet (22–23 października, Hala Stulecia), było to odpowiednio 53%. Niemal wszyscy, którzy ocenili projekt Promenady, uważają, że koncepcja kompleksowej zabudowy terenu i otwartość na rzekę jest bardzo dobrym pomysłem.

– Słyszałam o Promenadach. – mówi zapytana mieszkanka Nadodrza – Bardzo dobra lokalizacja, świetna inwestycja. Mogłyby tu być przestrzenie sprzyjające spotkaniom – kawiarnie, restauracje oraz wszelkie usługi tak, żeby po spacerze nad Odrą wejść i odpocząć. – dodaje.

– Dobrze, że budują się nowe mieszkania, że powstaną galerie, sklepy. Ważne, że ten teren będzie zagospodarowany, bo nic w tym miejscu nie działo się przez wiele lat. Mogłyby powstać tereny rekreacyjne, boiska, plac zabaw dla dzieci, galeria. Moim marzeniem jest tramwaj wodny, który w okresie od wiosny do jesieni byłby szybkim środkiem transportu miejskiego, a wzór mogłaby stanowić Wenecja, do której przyjeżdża się chociażby ze względu na dostęp do wody – uważa jeden z mieszkańców Karłowic.

Zobacz także: Mniej nowych mieszkań na Wilanowie

Zapytani wskazywali również elementy infrastruktury, które chcieliby zobaczyć           w nowej zabudowie. Według wypowiadających się w sondzie, oprócz terenów rekreacyjnych służących aktywności fizycznej i miejsc spotkań, tj. kawiarni, restauracji, których w pobliżu brakuje, udogodnieniem byłyby m.in. kładka nad Kanałem Miejskim Odry i możliwość przejazdu ulicą Rychtalską, która łączy ulice Trzebnicką i Jedności Narodowej oraz galeria handlowa. Respondenci, którzy wypełnili ankietę, podzielają zdanie uczestników sondy, dodając do najważniejszych obiektów aptekę, przedszkole i promenadę wzdłuż rzeki. Większość oczekuje,          że nowa dzielnica będzie miejscem komfortowym, cichym i spokojnym.

 – Sondaż i ankieta zostały przeprowadzone w celu identyfikacji społecznych nastrojów i potrzeb względem inwestycji. – mówi Roman M. Meysner, członek zarządu Vantage Development SA – Badania są też częścią realizowanej przez nas idei „Buduj z nami nową dzielnicę Wrocławia”, dzięki której każdy zainteresowany ma możliwość zaangażowania się w tworzenie nowej przestrzeni od podstaw i realny wpływ na jej aranżację. – uzupełnia.

reklama

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development.
Promenady Wrocławskie to nowa dzielnica Wrocławia, za której budowę odpowiedzialny jest deweloper Vantage Development.

E-urząd Cyfrowe usługi publiczne. Poradnik dla administracji i przedsiębiorców (książka)79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Karol Walczak

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »