| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

Duże projekty mieszkaniowe głównie na obrzeżach miast

Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. W centrum deweloperzy budują najczęściej kameralne osiedla z niewielką ofertą mieszkaniową.

Najwięcej sprzedawanych obecnie projektów w Warszawie jest zlokalizowanych na Mokotowie, a największa podaż mieszkań występuje na Białołęce. W Krakowie największa liczba inwestycji deweloperskich znajduje się na terenie dzielnicy Dębniki, z kolei najszerszy wybór lokali mieszkalnych występuje na Podgórzu. Za to inaczej wygląda sytuacja we Wrocławiu. W tym mieście najwięcej nowych projektów wielorodzinnych i jednocześnie największa oferta mieszkań deweloperskich do kupna występuje w rejonie Krzyków.

Zobacz także: Sprawdź, czy stać Cię na dom

Warto dodać, że mniejsze inwestycje deweloperskie zazwyczaj powstają w centralnych regionach miasta. Wynika to z faktu, że w takich obszarach już obecnie znajduje się zwarta zabudowa, a ceny znajdujących się tam gruntów osiągają wysokie poziomy. Z tego względu ciężko jest znaleźć tereny pod nowe projekty, a te które powstają, mają raczej charakter mniejszych, czasem kameralnych obiektów o wysokim, nieraz apartamentowym standardzie. Nie są to duże inwestycje składające się z kilku budynków. Tak jest w Krakowie, gdzie na Starym Mieście podaż nowych lokali jest stosunkowo nieduża, a liczba samych inwestycji jest większa niż na Grzegórzkach czy w Krowodrzy. Podobnie jest w stolicy – prym pod względem łącznej oferty nowych mieszkań już od pewnego czasu wiedzie Białołęka mimo że największa liczba obiektów deweloperskich, w których trwa sprzedaż, znajduje się na Mokotowie. W tej pierwszej dzielnicy powstają bowiem głównie większe inwestycje składające się z kilkudziesięciu, a niekiedy nawet kilkuset lokali mieszkalnych.

Zobacz także: Gdzie Polacy będą mieszkać w przyszłości?

m

reklama

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. Fot. Fotolia
Duże projekty mieszkaniowe zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »