| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Kupno mieszkania czy wynajem?

Kupno mieszkania czy wynajem?

Kupno mieszkania czy wynajem? Dla jednych kupno mieszkania to doskonała inwestycja porównywalna do wysoko oprocentowanej lokaty. Inni z kolei stawiają na wynajem, który daje większą swobodę. Co jest bardziej opłacalne – kupno mieszkania czy wynajem?

– Wiemy, że wielu naszym potencjalnym klientom podjęcie decyzji o zakupie mieszkania utrudnia obawa podwójnego obciążenia finansowego w postaci bieżących opłat za lokal, w którym teraz mieszkają oraz spłaty kredytu, który zaciągnęli na zakup mieszkania będącego jeszcze w budowie. Dlatego wprowadziliśmy ofertę „Twoje mieszkanie, nasze spłacanie”. Polega ona na tym, że spłacamy raty odsetkowe kredytu wszystkich klientów, którzy do końca roku zdecydują się na zakup mieszkania w dowolnym naszym projekcie – w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Wrocławiu. Do czasu kiedy nie zaczną oni korzystać ze swoich mieszkań, odsetki będą zobowiązaniem Ronsona  – mówi Andrzej Gutowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Ronson Development. 

Zobacz także: Wynajem mieszkania przynosi zyski

Własne mieszkanie to inwestycja

Własne mieszkanie to przede wszystkim dobra, opłacalna inwestycja. Jego wartość rośnie i po pewnym czasie można je sprzedać z zyskiem, a zarobione pieniądze dalej inwestować.

– Pierwsze mieszkanie kupiliśmy z mężem, dzięki kredytowi i prywatnej pożyczce. 5 lat później sprzedaliśmy je, spłaciliśmy zaległy kredyt, zainwestowaliśmy w większe mieszkanie, biorąc tym razem stosunkowo niewielką pożyczkę. Po 2 latach sprzedaliśmy i to mieszkanie, a pieniądze które zarobiliśmy wystarczyły nam na dom. Mieszkamy u siebie i nie mamy żadnych finansowych zobowiązań – opowiada Katarzyna, księgowa.

Kupno mieszkania to doskonała, wysoko oprocentowana lokata. Stosunkowo szybko przynosi wymierne korzyści, na które nie możemy liczyć, jeżeli decydujemy się na wynajmowanie mieszkania. 

Źródło: materiały prasowe

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Witold Michałek

Minister ds. procesu stanowienia prawa Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC. Członek i współzałożyciel Stowarzyszenia Profesjonalnych Lobbystów w Polsce. Współwłaściciel firmy lobbingowej i doradczej UNILOB. Koordynator i konsultant w wielu międzynarodowych projektach, mających na celu pomoc we wprowadzaniu regulacji i instytucji gospodarki rynkowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Azji i Afryki, finansowanych przez USAID, UE oraz rząd Wielkiej Brytanii. Ekspert BCC ds. gospodarki, legislacji i lobbingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK