| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Inwestycja w nieruchomość – jak zarobić?

Inwestycja w nieruchomość – jak zarobić?

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Inwestorzy kupują nieruchomości w miejscowościach turystycznych Polski i czerpią zyski z ich wynajmu.

Rata kredytu a zysk z wynajmu

Najczęściej praktykowanym rozwiązaniem jest przekazanie nowego mieszkania firmie wynajmującej apartamenty. Z reguły biura dewelopera, który jest wykonawcą osiedla i firmy oferującej lokale pod wynajem, są zlokalizowane blisko siebie. Nie przez przypadek. Potencjalny klient jest od razu informowany o możliwości przeznaczenia zakupionego apartamentu na atrakcyjnych warunkach. Jakie może mieć z tego korzyści? Okazuje się, że rata kredytu na mieszkanie jest niższa niż przychód, który uzyskiwany jest z wynajmowania lokalu w charakterze krótkoterminowym. Osoby, głównie rodziny z dziećmi, które korzystają z apartamentu, płacą kilkaset złotych za jeden dzień pobytu, co w skali miesiąca może dać przychód nawet pięciocyfrowy. Ponadto zainwestowanie w nieruchomość, która przynosi stały dochód, może być sposobem na zabezpieczenie pieniędzy spoczywających w banku. Segment rynku mieszkaniowego jest obecnie stabilny, a wartość lokalu znacznie wzrośnie po jego kompleksowym wyposażeniu w meble i sprzęt RTV/AGD.

– W ostatnim okresie zanotowaliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania kupnem mieszkań przeznaczonych pod wynajem. Najczęściej poszukiwane są apartamenty dwu, lub trzypokojowe, o powierzchni do 60 mkw. O wyborze takiego lokalu decyduje zazwyczaj korzystna turystycznie okolica, ponieważ docelowo apartamenty wynajmują zazwyczaj turyści – rodziny z dziećmi lub biznesmeni – tłumaczy Łukasz Szapiel, Manager Sprzedaży gdańskiej inwestycji Szafarnia.

Zobacz także: Stagnacja na rynku deweloperskim

Korzyści dla właściciela lokalu

Jakie są dodatkowe korzyści takiego rozwiązania? Z punktu widzenia osoby, która zamierza zainwestować w apartament i oddać go pod wynajem zewnętrznej firmie, takie rozwiązanie jest o wiele bardziej komfortowe. Po pierwsze, właściciel nie musi zajmować się sprzątaniem mieszkania po każdorazowym pobycie gości. Zewnętrzna firma zajmuje się również opieką nad lokalem, organizuje i nadzoruje wszelkie prace remontowe, pozostając w stałym kontakcie z właścicielem. Ponadto, wyspecjalizowana firma skuteczniej dotrze do klienta poprzez ugruntowaną pozycję na rynku turystycznym oraz wypracowane kanały promocyjne. Dodatkowo, umowa gwarantuje stałe wynagrodzenie za możliwość korzystania z lokalu, a odpowiednie klauzule pozwalają na zwiększenie zapłaty w przypadku osiągnięcia przychodu większego niż pierwotnie zakładany. Korzystny jest również fakt, że właściciel apartamentu może wprowadzić się do niego na okres wskazany w umowie. Pozwala to na wykorzystanie mieszkania do własnych celów wypoczynkowych, bez konieczności płacenia za noclegi w przypadku tradycyjnej podróży wakacyjnej.

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Fot. Materiały prasowe
Inwestowanie w nieruchomość coraz częściej dotyczy kupna lokalu mieszkalnego pod wynajem. Fot. Materiały prasowe

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK