| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Kopalnia „Julia” zamieni się w centrum kultury i rozrywki

Kopalnia „Julia” zamieni się w centrum kultury i rozrywki

Kopalnia „Julia” w Wałbrzychu zamieni się w centrum kultury i rozrywki. Park Wielokulturowy będzie obejmował kluby muzyczne, restauracje, a także siedziby organizacji pozarządowych. Pierwszy etap inwestycji „Stara Kopalnia” zakończy się w 2012 r.

Park Wielokulturowy

W zaadoptowanej na potrzeby muzeum kopalni, popularyzuje się osiągnięcia techniki oraz kultury górniczej, a także prowadzi działalność badawczą i edukacyjną w zakresie tych dziedzin. Na co dzień pracownicy troszczą się o zapewnienie odpowiednich warunków dla zwiedzających, dbają o dobry stan ponad 10 tysięcy eksponatów, prowadzą też działalność wydawniczą, organizują konferencje naukowe, imprezy oświatowe i turystyczne. W 2008 roku, na zlecenie gminy Wałbrzych, opracowano śmiałą koncepcję nowego zagospodarowania byłej kopalni. Zmiany obejmą także znajdujące się tutaj muzeum i znacznie podniosą jego prestiż. Jak będą wyglądać prace konserwatorskie? 

– Renowacja musi przebiegać z zachowaniem zabytkowej konstrukcji obiektów. Integer S.A. zajmie się wykonaniem nowoczesnych instalacji–wodno kanalizacyjnej, mechanicznej, elektrycznej i centralnego ogrzewania. Wymienione zostaną drzwi i okna, przeprowadzona konserwacja oraz wzmocnienie konstrukcji dachu – mówi Paweł Melka,  Główny Specjalista ds. Inwestycji Integer S.A.

– Oprócz tego konieczne jest zrobienie elewacji, a także osuszenie i docieplenie ścian piwnic, zwłaszcza że będzie tam przebiegać podziemna, dwukilometrowa trasa turystyczna – dodaje.

Pierwsza część inwestycji ma zakończyć się w 2012 roku.

Do niedawna „Stara Kopalnia” kojarzyła się przede wszystkim z likwidacją górnictwa i związanych z tym problemów społecznych, przede wszystkim bezrobocia. Dzięki nowym, szerokim inwestycjom ma szansę stać się atrakcyjną turystycznie wizytówką miasta, która radykalnie odmieni jego dotychczasowy, przygnębiający wizerunek.

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie: gdzie po nowe mieszkanie?

Źródło: materiały prasowe

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK