| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Zakup mieszkania a infrastruktura

Zakup mieszkania a infrastruktura

Przy zakupie mieszkania zwracamy uwagę nie tylko na cenę czy rozkład lokalu. Coraz częściej liczy się również infrastruktura otoczenia, w skład której wchodzą m.in. drogi osiedlowe i ośrodki zdrowia.

Władze spółki Dolcan za niewielką kwotę  przekazały część gruntów projektu Osiedle Tęczowe na warszawskich Włochach pod budowę nowoczesnej przychodni medycznej. Budowa dobiega końca, a z placówki będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy inwestycji, jak i osoby z sąsiednich osiedli.

– Przychodnia medyczna w bliskim sąsiedztwie daje przyszłym mieszkańcom nie tylko duże poczucie komfortu, ale i realną opiekę – zauważa Robert Ziółek.

Z placówki przy ul. Cegielnianej będzie mogło skorzystać ok. 10 tys. pacjentów. W budynku o powierzchni ponad 21 tys. m2 powstaną 33 gabinety lekarskie. Znajdą się tam gabinety internistów i pediatrów, ale też poradnie specjalistyczne, m.in: kardiologiczna, okulistyczna, dermatologiczna, laryngologiczna oraz gastrologiczna wraz z pracownią endoskopii. Dodatkowo, przychodnia będzie posiadać poradnię ortopedyczno-urazową, chirurgiczną, stomatologiczną, chirurgii stomatologicznej,  ginekologiczną, a także dział rehabilitacji z salami fizykoterapii i kinezyterapii oraz rentgen i pracownię USG. Ośrodek zdrowia ma zostać otwarty już jesienią, czyli zaraz po tym, jak do mieszkań na Osiedlu Tęczowym wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć swoje prawa w umowie z deweloperem?

Komfort życia mieszkańców to również dobry dojazd przez osiedle. Tymczasem drogi na wielu osiedlach są maksymalnie wąskie, bo grunt jest drogi. Jeśli goście lub mieszkańcy zaparkują swoje samochody wzdłuż drogi, pojawia się problem. Uniknąć parkowania na zewnątrz się nie da, o czym wiedzą wszyscy mieszkańcy dużych osieli. Większość rodzin ma dwa auta i tylko jedno miejsce na parkingu podziemnym.

Słaba infrastruktura drogowa jest bolączką wielu nowych osiedli, na szczęście nie wszystkich.

– Drogi na naszych osiedlach m.in. w powstającej inwestycji Rudy Rydz, mają co najmniej 9 m szerokości, a to znaczy, że jeśli nawet ktoś zaparkuje tam swoje auto, to i tak dwa kolejne samochody mogą się w tym miejscu swobodnie wyminąć mówi Robert Ziółek.

Dbałość deweloperów o jakość życia na osiedlach to nowy trend, ale analitycy twierdzą, że będzie się szybko rozwijał. Warto przytoczyć dane GUS, z których wynika, że domy wielorodzinne są dominującą zabudową mieszkalną w naszym kraju – mieszka w nich 54 proc. Polaków. Polaków, których stopa życiowa się podnosi i którzy chcą spokojnego, wygodnego życia dla siebie i swoich rodzin.

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Osiedlu Tęczowym firmy Dolcan powstanie duża przychodnia zdrowia. Fot. Dolcan.
Na Osiedlu Tęczowym firmy Dolcan powstanie duża przychodnia zdrowia. Fot. Dolcan.

Osiedle Konik Polny na Białołęce będzie miało na swoim terenie przedszkole. Fot. Dolcan.
Osiedle Konik Polny na Białołęce będzie miało na swoim terenie przedszkole. Fot. Dolcan.

Personel i Zarządzanie – prenumerata390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK