| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Deweloperzy znów interesują się Bemowem

Deweloperzy znów interesują się Bemowem

Deweloperów i potencjalnych nabywców nieruchomości przyciąga do Bemowa budowa drugiego pasma warszawskiego metra. W gotowych do oddania inwestycjach można znaleźć ceny mieszkań podobne do tych, które oferują deweloperzy w Białołęce.

Deweloperzy ponownie spojrzeli na Bemowo przychylnym okiem. Korzystając z dużej liczby wolnych działek, znów budują w tej dzielnicy. Nowe inwestycje realizują tu obecnie takie firmy jak Robyg, Prestige PM, Dom Development czy PB Konstanty Strus. Analitycy rynku uważają, że trend ten w najbliższych latach powinien się utrzymać, ponieważ wolnych parceli w dzielnicy nie brakuje, a w niedługiej perspektywie ten rejon miasta zwiększy swój potencjał dzięki drugiej linii metra.   

Jeszcze kilka lat temu na stołecznej mapie nieruchomości Bemowo wyróżniała bardzo duża aktywność firm deweloperskich. Poza Białołęką, Wilanowem i Mokotowem w tej spokojnej, zielonej dzielnicy powstawało najwięcej mieszkań w Warszawie. W okresie boomu ta część miasta stała się niemal równie popularna wśród kupujących jak Ursynów. W ślad za inwestycjami mieszkaniowymi poszła tam bowiem budowa infrastruktury drogowej i handlowo-usługowej. Główna koncentracja projektów deweloperskich objęła okolice ulicy Górczewskiej, Powstańców Śląskich, Lazurowej oraz Wrocławskiej. Swoje projekty realizowali w tej dzielnicy zarówno deweloperzy polscy, jak i hiszpańscy i irlandzcy.

Zobacz także: Ceny nieruchomości a lokalizacja

W ostatnim czasie sytuacja nieco się zmieniła. Obecnie deweloperzy oferują w Bemowie ponad 920 mieszkań w 21 inwestycjach, a to niespełna 8 proc. warszawskich nowych mieszkań dostępnych na portalu Tabelofert.pl. W porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat oznacza to ogromny spadek.  

Jednak teraz, kiedy realizowana jest budowa drugiej linii metra, która będzie przebiegać przez ulicę Górczewską, inwestorzy zaczęli planować w Bemowie budowę nowych osiedli i kuszą klientów perspektywą dogodnych dojazdów do centrum. Poza metrem komunikację w dzielnicy poprawi także w przyszłości ulica Nowolazurowa, która zapewni dojazd do Al. Jerozolimskich. Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w tej części miasta spowoduje z pewnością znaczne zwiększenie zainteresowania zarówno wśród poszukujących mieszkań, jak i deweloperów.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Bemowie powstaje coraz więcej projektów mieszkaniowych.
Na Bemowie powstaje coraz więcej projektów mieszkaniowych.

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wasilewski

Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.


Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK