| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Deweloperzy znów interesują się Bemowem

Deweloperzy znów interesują się Bemowem

Deweloperów i potencjalnych nabywców nieruchomości przyciąga do Bemowa budowa drugiego pasma warszawskiego metra. W gotowych do oddania inwestycjach można znaleźć ceny mieszkań podobne do tych, które oferują deweloperzy w Białołęce.

Deweloperzy ponownie spojrzeli na Bemowo przychylnym okiem. Korzystając z dużej liczby wolnych działek, znów budują w tej dzielnicy. Nowe inwestycje realizują tu obecnie takie firmy jak Robyg, Prestige PM, Dom Development czy PB Konstanty Strus. Analitycy rynku uważają, że trend ten w najbliższych latach powinien się utrzymać, ponieważ wolnych parceli w dzielnicy nie brakuje, a w niedługiej perspektywie ten rejon miasta zwiększy swój potencjał dzięki drugiej linii metra.   

Jeszcze kilka lat temu na stołecznej mapie nieruchomości Bemowo wyróżniała bardzo duża aktywność firm deweloperskich. Poza Białołęką, Wilanowem i Mokotowem w tej spokojnej, zielonej dzielnicy powstawało najwięcej mieszkań w Warszawie. W okresie boomu ta część miasta stała się niemal równie popularna wśród kupujących jak Ursynów. W ślad za inwestycjami mieszkaniowymi poszła tam bowiem budowa infrastruktury drogowej i handlowo-usługowej. Główna koncentracja projektów deweloperskich objęła okolice ulicy Górczewskiej, Powstańców Śląskich, Lazurowej oraz Wrocławskiej. Swoje projekty realizowali w tej dzielnicy zarówno deweloperzy polscy, jak i hiszpańscy i irlandzcy.

Zobacz także: Ceny nieruchomości a lokalizacja

W ostatnim czasie sytuacja nieco się zmieniła. Obecnie deweloperzy oferują w Bemowie ponad 920 mieszkań w 21 inwestycjach, a to niespełna 8 proc. warszawskich nowych mieszkań dostępnych na portalu Tabelofert.pl. W porównaniu z sytuacją sprzed kilku lat oznacza to ogromny spadek.  

Jednak teraz, kiedy realizowana jest budowa drugiej linii metra, która będzie przebiegać przez ulicę Górczewską, inwestorzy zaczęli planować w Bemowie budowę nowych osiedli i kuszą klientów perspektywą dogodnych dojazdów do centrum. Poza metrem komunikację w dzielnicy poprawi także w przyszłości ulica Nowolazurowa, która zapewni dojazd do Al. Jerozolimskich. Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w tej części miasta spowoduje z pewnością znaczne zwiększenie zainteresowania zarówno wśród poszukujących mieszkań, jak i deweloperów.

reklama

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Bemowie powstaje coraz więcej projektów mieszkaniowych.
Na Bemowie powstaje coraz więcej projektów mieszkaniowych.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »