| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Gdzie powstaną nowe domy w Warszawie?

Gdzie powstaną nowe domy w Warszawie?

Warszawa, jako najbardziej zurbanizowane miasto Polski, ciągle się rozwija. Przedsiębiorcy nadciągają do niej, by inwestować w nowe osiedla, budynki, place. Jakie jest kryterium wyznaczające atrakcyjność miejsca? Czy najważniejsze są względy ekonomiczne? Kktóra z dzielnic Warszawy jest teraz najatrakcyjniejsza dla inwestorów?

Wraz z Mostem Północnym powstaje linia tramwajowa, która będzie prowadzić z Białołęki do stacji metra Młociny. Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy, czyli będzie przebiegać z Ursusa, Włoch przez Bemowo, Bielany, Białołękę do Marek i Wesołej.

Zobacz także:  Apartamenty Hoża 55 buduje Henpol

Pozytywne rokowania na przyszłość

W ocenie analityków z firmy Colliers International wszystko wskazuje na to, że rok 2011 będzie gorącym rokiem pod względem nowych transakcji gruntowych i inwestycyjnych oraz rozpoczynania nowych projektów mieszkaniowych. W najbliższych latach ceny gruntów pozostaną na aktualnym poziomie z niewielkimi korektami. Jeśli nastąpi ich wzrost, to na zdrowych, racjonalnych zasadach w zestawieniu z dynamiką wzrostu w latach przedkryzysowych.

Zobacz także: Warszawa, Grochów: Osiedle CORA (GALERIA)

Problemy w rozwoju inwestycji

Niestety, istnieją również czynniki powstrzymujące lub opóźniające wiele inwestycji deweloperskich. Należą do nich długotrwałe procesy administracyjne związane z uzyskiwaniem różnych pozwoleń, wysoki koszt użytkowania wieczystego gruntów, wygórowane ceny niektórych lokalizacji, których wycenę kwestionują banki, brak dostępności mediów lub niska przepustowość na pewnych terenach, na których gminy nie są skłonne inwestować. Deweloperów nie pobudza też do działania i nabywania gruntu brak miejscowych planów zagospodarowania terenów. Każda decyzja o zakupie działki inwestycyjnej poprzedzona jest wnikliwą analizą możliwości realizacji na niej określonej inwestycji.

Źródło: materiały prasowe

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe.
Plany zagospodarowania Wawra nie przewidują budowy wysokich budynków, a jedynie domy jednorodzinne, bliźniacze i szeregowe.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Targowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK