| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Poznań: deweloperzy obrali kurs na naturę

Poznań: deweloperzy obrali kurs na naturę

Puszcza Zielonka - jeden z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce (ok. 50 jezior, rzadkie gatunki roślin) - przyciąga poznańskich deweloperów jak magnez. Na obrzeżach parku rosną kolejne inwestycje mieszkaniowe: Osiedle Natura, Zielone Wzgórza i Zielona Dolina. Ma być nowocześnie i kameralnie, ale przede wszystkim ekologicznie i bez zbytecznej ingerencji w środowisko naturalne.

 – Murowana Goślina to możliwości inwestycyjne i wielkie bogactwo przyrody. To gmina proekologiczna, nowoczesna, dbająca o bezpieczeństwo mieszkańców. W ten nurt wpisuje się także nasza Spółdzielnia Mieszkaniowa Zielone Wzgórza. W planach zagospodarowania dbamy o rozwój terenów zielonych, w trosce o to, by nasza nazwa odpowiadała rzeczywistości – mówi Adam Szweda, prezes zarządu spółdzielni Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. 

Zobacz także: Promocyjne ceny mieszkań osiedla RED Park w Poznaniu

Lasy Puszczy Zielonka oraz dolina Warty, otaczające osiedle, uchodzą za jedne z najatrakcyjniejszych lokalizacji blisko Poznania. W takim otoczeniu spółdzielnia wybudowała osiedle wystylizowane na małe miasteczko. Brukowe uliczki, zaułki, ratusz czy rynek, to tylko niektóre z pomysłów architektów.

Po wschodniej stronie puszczy, w miejscowości Kobylnica powstaje kompleks dwóch kameralnych budynków wielorodzinnych pod nazwą Zielona Dolina.

– Geometryczna architektura budynków i prostokątne bryły oraz zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych sprawi, że osiedle doskonale wpasuje się w otaczający je zielony kompleks, nie zaburzając przy tym harmonii leśnej doliny - zapewnia Filip Przyłuski z Partner Nieruchomości, inwestora Zielonej Doliny. – Place zabaw dla dzieci i miejsca rekreacji zaplanowano tak, by nie straciły niepowtarzalnej atmosfery leśnej polany.

Zobacz także: Nowa inwestycja w Mosinie koło Poznania

Z kolei w Biedrusku, 10 km od północnej granicy Poznania, również w otulinie Puszczy Zielonka powstaje Osiedle Natura budowane przez firmę Jakś-Bud. Przy realizowanych tam mieszkaniach i domach wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały budowlane. Towarzyszący inwestycji obszar został włączony do europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000. 

W gminie Czerwonak, w miejscowości Mielno powstaje osiedle Villa Morena, której wykonawcą jest spółka Reduta. Firma daje klientom do wyboru różnorodne przyrodniczo działki na stoku wzgórza, wszystkie z pięknym widokiem, w tym na rezerwat Zielonka.

- Projekt urbanistyczny i architektura osiedla, w połączeniu z dziewiczą przyrodą czynią je wyjątkowym – zapewnia Marek Ważbiński z firmy REDUTA w Poznaniu.

Deweloperzy obrali wspólny kurs na naturę. W miejskich inwestycjach powstają miniaturowe oazy zieleni, coraz częściej widać także drewniane elementy elewacji. Puszcza Zielonka to skarb poznańskiego powiatu.  

Źródło: Passion PR

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK