| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Dolcan buduje mieszkania dostępne dla wszystkich - nowy trend na rynku?

Dolcan buduje mieszkania dostępne dla wszystkich - nowy trend na rynku?

Brak schodów i progów, szerokie drzwi wejściowe i wewnętrzne - w pięciu warszawskich osiedlach firmy Dolcan: Rudy Rydz, Konik Polny, Czerwona Jarzębina, Pasikonik i Kamyk Zielony powstaną mieszkania zaprojektowane dla wygody osób nie w pełni sprawnych. Ceny mieszkań zaczynają się od 5500 zł za m2, czyli np. 50-metrowe mieszkanie w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych kupić można wraz z działką w cenie 275 000 zł.

- Nasza propozycja to oferta dla osób niepełnosprawnych, które szukają przyjaznego mieszkania. Wiemy, jak ważne są tu konkretne rozwiązania już na etapie planowania lokalu, a nie tylko jego wykończenia – mówi Eugeniusz Chwesiuk, dyrektor ds. inwestycji w firmie Dolcan.

W zeszłym roku Dolcan rozpoczął sprzedaż mieszkań bezczynszowych. To właśnie na tych osiedlach zaprojektowano mieszkania w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ofercie znajduje się 5 inwestycji, w których posiadanie własnego mieszkania nie jest obciążone koniecznością płacenia czynszu. Mieszkańcy nie ponoszą m.in. dodatkowych opłat za utrzymanie części wspólnych i administracji oraz składek remontowych.

Zobacz także: Dolcan buduje mieszkania bezczynszowe

Mieszkania bezczynszowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych będą zlokalizowane na parterze, bez schodów i progów. Każdy lokal posiadać będzie własny ogródek, do którego bez problemu będą mogły wejść przez drzwi tarasowe z salonu osoby starsze czy poruszające się na wózku.

Mieszkania mieć będą także miejsce parkingowe blisko wejścia oraz krótki podjazd, wyprofilowany tak, żeby szybko spływała z niego woda. Zarówno drzwi wejściowe, jak i wewnętrzne mieć będą 90-100 cm szerokości, dzięki czemu swobodnie zmieści się w nich wózek, również ten starszego typu.

Okna w mieszkaniach montowane będą na wygodnej wysokości (ok. 30 cm nad podłogą), a uchwyty otwierania i zamykania okien znajdą się na poziomie ok. 80 cm nad podłogą. System przesuwanych okien z niskim progiem w salonie umożliwi wygodne korzystanie z tarasu i ogródka.

Inne udogodnienia to systemy przyłączeń elektrycznych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, specjalnie zaprojektowana kuchnia oraz przyłącza, które pozwolą umieścić blisko siebie lodówkę, kuchenkę i zlew, a także wygodne dla osób niepełnosprawnych rozwiązania w łazience.

Mieszkania budowane dla osób poruszających się na wózku dostępne są także w opcji pełnego wykończenia „pod klucz”.

Główne założenia mieszkań realizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych:
• parterowy rozkład, brak schodów i progów
• krótkie podjazdy, wyprofilowane tak, by szybko spływała z nich woda
• miejsce parkingowe w pobliżu wejścia do mieszkania
• szerokie na 90-100 cm drzwi wejściowe i wewnętrzne
• okna umieszczone na wygodnej wysokości (ok. 30 cm nad podłogą)
• system przesuwanych okien z niskim progiem w salonie, który pozwoli bez problemu korzystać z tarasu i ogródka
• system przyłączeń elektrycznych przystosowany do wygody osoby niepełnosprawnej: przełączniki światła ok. 80-90 cm nad podłogą, gniazdka elektryczne montowane ok. 40 cm nad ziemią
• wygodne rozwiązania w łazience: umywalka zlokalizowana blisko muszli toaletowej ułatwiająca umycie rąk bez konieczności przesiadania się na wózek; możliwość aranżacji szerokich brodzików bez progów, w wymiarach ok. 130–160 cm;  przyłącza do toalety i umywalki umieszczone na wysokości odpowiedniej do montażu ceramiki sanitarnej z myślą o niepełnosprawnych użytkownikach

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Najbardziej zaawansowane w realizacji jest osiedle Rudy Rydz przy ul. Kadrowej w warszawskim Rembertowie. / fot. od GlobalBrand Institute
Najbardziej zaawansowane w realizacji jest osiedle Rudy Rydz przy ul. Kadrowej w warszawskim Rembertowie. / fot. od GlobalBrand Institute

Osiedle Konik Polny – mieszkania na parterze będą  w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. / fot. od GlobalBrand Institute
Osiedle Konik Polny – mieszkania na parterze będą w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. / fot. od GlobalBrand Institute

Serwis Inforlex RODO 3 m-ce + książka RODO dla samorządu i administracji198.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK