| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Inwestycje > Zmiany w kwestii techniczno-budowlanej

Zmiany w kwestii techniczno-budowlanej


Można odstąpić od prawa warunków techniczno – budowlanych w przypadku budowy domu w sąsiedztwie innego domu. Takie decyzje może podejmować starosta upoważniony do przez ministra infrastruktury.

W przyszłości planowane są nowelizacje przepisów, które odnoszą się do wyjątkowych sytuacji w kwestii techniczno – budowlanej, które dotyczyć będą warunków mieszkalnych. Proponowane zmiany zakładają podział warunków techniczno – budowlanych na dwie kategorie: obligatoryjne i fakultatywne.

Zobacz także: Jakie prace budowlane wymagają zgłoszenia?

Będą one dotyczyć stref pożarowych, dostępności dla osób z niepełną sprawnością, a także instalacji gazowych oraz elektrycznych. Drugie natomiast mają dotyczyć księgi zasad technicznych, która będzie przeznaczona głównie dla projektantów. Podejmowaliby oni decyzje dotyczące wykorzystywania norm, a jednocześnie zajmowaliby się precyzowaniem kwestii odległości pomiędzy budynkami.

Zobacz także: Czego można wymagać od projektanta podczas budowy?

Zmiany dosięgną także kwestii zagospodarowania działki. Chodzi dokładnie o rozporządzenie Ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku, które odnosi się do warunków technicznych, jakim mają odpowiadać budynki, trafią one do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. W praktyce oznacza to, że kwestie te będą mogły regulować gminy w ramach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W wypadku brak takiego planu stałby się przyczyną podejmowania decyzji w oparciu o zgodę urbanistyczną.

reklama

Polecamy artykuły

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Można odstąpić od prawa warunków techniczno -– budowlanych w przypadku budowy domu w sąsiedztwie innego domu.
Można odstąpić od prawa warunków techniczno -– budowlanych w przypadku budowy domu w sąsiedztwie innego domu.

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK